Postaw na beton w domu

Już od dłuższego czasu beton przestał być jedynie materiałem do budowy domu. Obecnie wykorzystywany jest do wykończania wnętrz. A także stał się inspiracją dla architektów oraz projektantów. Gdzie można go zastosować oraz jak należy postępować przy pielęgnacji?

Betonowa podłoga

Tutaj pojawiają się dwie możliwości jakie najczęściej proponują nam producenci. Pierwsza opcja to prefabrykaty, czyli gotowe płyty z betonu dekoracyjnego. Druga możliwość to beton wylewany na miejscu – bardziej polecana ze względu na większą trwałość oraz eliminuje fug i spoin na podłodze.

Beton wylewany na miejscu jest wyrównywany zacieraczkami mechanicznymi zaraz po wylaniu, tak jak robi to https://www.warmah.pl/. Charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na eksploatację i jest bardzo gładki. Po wykończeniu jest matowy, ale możemy go pokryć lakierem lub nadać inny kolor. Obecnie producenci proponują m.in. żółty, niebieski czy czerwony. Nakłada się także żywice i inne dodatki uszlachetniające dzięki, którym beton staje się wodoodporny, antypoślizgowy, a nawet antyelektrostatyczny.

Zalety posadzki betonowej

Podłoga wykończona betonem jest przede wszystkim trwała i odporna na zarysowania. Podczas użytkowania mogą pojawić się drobne rysy, ale ze względu na strukturę nie będą one widoczne. Należy także wspomnieć o jej niepowtarzalnym wyglądzie. Ponieważ posadzka betonowa tworzy niemal jednolitą taflę, bez żadnych spoin daje to niesamowity efekt. Doskonale wpasowuje się w nowoczesne i minimalistyczne przestrzenie, dodając nieco surowego wyglądu.

Jeśli zastosujemy odpowiednią impregnację betonu możemy śmiało zdecydować się na posadzkę w kuchni czy łazience. Gdyż będzie nienasiąkliwa i odporna na zanieczyszczenia. Dodatkowym atutem jest to, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Najlepiej przy takim wykończeniu podłogi sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Doskonale ogrzeje powierzchnię, a wnętrze będzie świetnie wykończone. Więcej informacji znajdziesz tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/zabrze.html.

Kategorie
Poradniki