Jak wybrać odpowiedniego groomera i zafundować swojemu psu modną fryzurę?

Kochasz swojego pupila, więc chcesz, aby był zdrowy i dobrze się prezentował. Groomer zadba o Twojego psa – wykona wiele zabiegów pielęgnacyjnych i wyczaruje mu modną fryzurę. Kto bowiem powiedział, że pies nie ma prawa iść do fryzjera? Pozostaje tylko pytanie, jak go wybrać, aby Twój ulubieniec poczuł się komfortowo.

Pytaj o dobrego groomera

Kto pyta, ten w końcu znajduje. Poszukiwanie groomera nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Nie polecamy, aby wybierać pierwszy lepszy salon psiej piękności. Twój pies i Ty musicie czuć się komfortowo. Przede wszystkim ważna jest pewność, że Twojemu ulubieńcowi nie stanie się krzywda.

Pytaj znajomych, z usług którego groomera korzystają. Jeśli są zadowoleni, jest duże prawdopodobieństwo, że i Ty będziesz.

Oglądaj psie fryzury

Nie możesz się napatrzeć na modną fryzurę psa sąsiada? A może Twoją uwagę przykuło eleganckie strzyżenie czworonoga mijanego na spacerze? Po prostu zapytaj, do jakiego groomera dana osoba chodzi ze swoim pupilem. Twój pies także może zachwycać.

Zbieraj opinie o psim fryzjerze

Opinie o psich fryzjerach są na wagę złota. Czytaj zatem, jak na temat konkretnego groomera wypowiadają się właściciele czworonogów. A jeśli jesteś z województwa mazowieckiego, odwiedź psiego fryzjera w Wyszkowie. Salon zlokalizowany jest w pobliżu parku, więc Twój pupil przed wizytą będzie miał szansę się wybiegać. Dzięki temu odpręży się i straci nieco buntowniczego animuszu.

Weź pod uwagę to, co napisali o konkretnym groomerze internauci. Jeśli większość będzie wypowiadała się pozytywnie, oznacza to, że dany salon psiej piękności jest naprawdę godny polecenia.

Zwróć uwagę na pielęgnację i odpowiednie strzyżenie

Wybierając groomera, zwróć uwagę na to, czy ma odpowiednie podejście do pielęgnacji i strzyżenia psów (czy na przykład trymuje psy szorstkowłose). Profesjonalny psi fryzjer odmówi wykonania danej fryzury, jeśli miałaby ona być ze szkodą dla zwierzęcia. Dobry groomer unika krótkiego obcinania sierści podczas upałów lub mrozów, nie goli też psów z sierścią dwuwarstwową (husky, pomeraniany).

Doceń doświadczenie, ale nie uzależniaj od niego swojego wyboru

Oczywiście nie bez znaczenia jest to, jak długo salon groomerski jest na rynku. Groomer, wykonujący swój zawód od kilkunastu lat ma większe doświadczenie od psiego fryzjera, który dopiero co zaczyna. Jednak prawdą jest i to, że młodsi stażem groomerzy mają czasem większe zdolności, pasję i rozwijają się zawodowo. Nierzadko też potrafią wyczarować modną i zgrabną psią fryzurkę (której nie powstydziliby się właściciele psów wystawowych).

Zwróć także uwagę na certyfikaty i dyplomy pracowników salonu groomerskiego. Świadczą one o tym, że w danym miejscu pracują profesjonaliści, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Nawet groomer z krótkim stażem musi mieć certyfikat ukończenia kursu groomerskiego. W naszym kraju nie jest on wymagany, aby otworzyć salon groomerski, jednak lepiej mieć gwarancję, że oddajesz psa w dobre ręce.

Szukaj groomera z podejściem do zwierząt

Każdy groomer uwielbia psy (a przynajmniej powinien). Nie oznacza to jednak, że ma do nich dobre podejście. Idealnie, jeśli psi fryzjer jest także behawiorystą lub trenerem zwierząt. Wtedy doskonale rozumie psie charaktery i potrafi zminimalizować stres Twojego pupila. Poradzi sobie także, kiedy będzie miał do czynienia z psami lękliwymi lub agresywnymi.

Groomer-profesjonalista organizuje wizyty zapoznawcze, zanim zacznie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Podczas takiej wizyty wita się z psem, częstuje smakołykiem i mówi jakieś ciepłe słowa do ucha.

Dobry groomer nie tylko stworzy modną fryzurę Twojemu pupilowi, ale zadba także o jego higienę. Doradzi, jakie kosmetyki do pielęgnacji psa kupić i podpowie jak samodzielnie czyścić zwierzęciu uszy. Takie rady są dla właściciela bezcenne.

Kategorie
Polecane