Jak mieć promienną twarz?

Promienna, nawilżona, gładka twarz to gwarancja pięknego wyglądu, o którym marzy niemal każda kobieta. Jednak nie każdy został przez naturę obdarzony idealną skórą, a czasem nieodpowiednia pielęgnacja, zmiany hormonalne czy wiek sprawiają, że skóra traci swój blask i pojawiają się na niej niedoskonałości. Jak rozpromienić twarz i zredukować niedoskonałości skóry?

Nasza skóra zmienia się nieustannie. Okres dojrzewania, zmiany hormonalne, okres menopauzy, choroby współistniejące, proces starzenia się, stopień napromieniowania oraz pielęgnacja mają ogromny wpływ na to jak wygląda skóra. W wyniku wszystkich czynników dochodzi do powstania wielu niedoskonałości skóry takich jak: trądzik młodzieńczy, trądzik dorosłych, przebarwienia, suchość skóry, matowość, zmarszczki, wiotkość, cienie pod oczami, blizny przez co nasza skóra traci swój naturalny blask.

Jak rozpromienić twarz?

Każda skóra wymaga innej, indywidualnej pielęgnacji. Ma tutaj znaczenie przede wszystkim wiek oraz występujące na skórze niedoskonałości. Jednak niezależnie od tego istnieje kilka kroków w pielęgnacji, które są wskazane dla każdego. Należą do nich: dokładny, poranny i wieczorny demakijaż, regularne peelingi złuszczające, intensywne nawilżanie skóry, całoroczna ochrona przeciwsłoneczna, nawadnianie organizmu, zbilansowana dieta, unikanie używek.

Dodatkowo warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetologiczne.

Zabiegami dedykowanymi dla każdego są min. peeling kawitacyjny, infuzja tlenowa, oksyelektroporacja, peelingi chemiczne. Zabiegi mają na celu oczyścić skórę twarzy, wygładzić, zredukować przesuszenie i matowość, dodać skórze naturalnego blasku.

Zabiegi na niedoskonałości skóry

W przypadku niedoskonałości takich jak trądzik i zmiany zapalne skuteczne zabiegi to peelingi chemiczne, laser z podczerwienią, zabiegi laserowego leczenia trądziku. Dodatkowo w wyniku trądziku często dochodzi do powstania blizn. Redukcję wspomogą zabiegi na blizny: mezoterapia igłowa, karboksyterapia, radiofrekwencja mikroigłowa.

W przypadku skóry odwodnionej jak również z oznakami starzenia w postaci wiotkości skóry i zmarszczek doskonale sprawdzą się mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, wolumetria kwasem hialuronowym czy stymulatory tkankowe.  

Dla osób borykających się z opuchlizną i cieniami pod oczami rekomendowanymi zabiegami są karboksyterapia, mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa oraz HIFU.

Warto pamiętać, że redukcja niedoskonałości znacznie poprawia wygląd i kondycję skóry dzięki czemu wygląda ona lepiej i zdrowiej.

Przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą.

 Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Kategorie
Uroda