Czym się kierować przy wyborze portfela

Portfel – gadżet, który posiada każdy mężczyzna i każda kobieta. Zależnie od intensywności użytkowania, portfel wymieniamy średnio co 3 do 5 lat. Może się również okazać że chcemy kupić portfel dla kogoś, najczęściej na prezent. Okazuje się to znacznie trudniejsze niż wtedy, gdybyśmy chcieli kupić portfel dla samych siebie. Dlaczego? Ponieważ nie wiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby obdarowana nim osoba była z niego rzeczywiście zadowolona. Na szczęście chętnie odpowiemy na te wątpliwości.

Portfel skórzany czy ze skóry ekologicznej?

Pierwsza wątpliwość dotyczy oczywiście materiału, z którego portfel powinien być wykonany. Czy ma to być naturalna skóra licowa lub zamszowa, czy może materiał sztuczny, imitujący skórę? Oczywiście zawsze najlepiej wybierać to co jest oryginalne, czyli portfele ze skóry. Nie tylko są ładniejsze, przyjemnie pachną i są miłe w dotyku, ale również ich trwałość jest nieporównywalnie większa niż trwałość portfeli ze skóry eko.

Kolor portfela

Następne istotne zagadnienie dotyczy tego, w jakim kolorze powinien być nasz portfel. W przypadku portfeli męskich wybór nie wydaje się trudny – zasadniczo ogranicza się do dwóch lub trzech kolorów, takich jak czarny, brązowy i kamel. Kolor czarny jest najbardziej uniwersalnym i najbardziej eleganckim. Sprawdzi się świetnie w niemal każdym miejscu. Jeśli chodzi o kolor brązowy, wybierają go zwykle młodsze osoby. Kolor kamel, nazywany również beżowym jest preferowany przez młodzież, to również kolor portfeli utrzymanych w stylu sportowym. Znacznie większe pole wyboru mamy w przypadku damskich portfeli. Tu czekają na nas portfele w kolorach klasycznych, takie jak w męskim wydaniu, ale przede wszystkim to, co kobiety lubią najbardziej – portfele czerwone, niebieskie, zielone, a także portfele z różnego rodzaju nadrukami występującymi w różnej stylistyce. Nie będziemy ukrywać że kobietom najbardziej podobają się portfele w kolorze czerwonym i właśnie one są najchętniej kupowanymi.

Budowa portfele

Męskie portfele mają wymiar dopasowany do wielkości tylnej kieszeni w spodniach. Mogą się składać na dwa razy, nazywamy je wówczas bifold, jak również na trzy – trifold. Wielu mężczyzn kupując portfel dla siebie, chce aby były one jak najbardziej płaskie, nawet kosztem braku kieszonki na bilon. Dzięki temu portfel nie wypycha kieszeni spodni. W przypadku damskich portfeli popularne są modele o podłużnym wymiarze, dzięki czemu łatwo mieszczą się w każdej torebce, również tzw. kopertówce.

Zapięcie portfeli

Męskie portfele zazwyczaj nie mają zapięcia, po prostu się je składa na pół lub na trzy części. Czasami jednak można trafić na portfele zamykane na klips lub magnes. Te same metody zapięcia występują w niemal każdym damskim portfelu i mogą być wzbogacone o tzw. bigiel, czyli zapięcie motylkowe. Ile pieniędzy musimy przeznaczyć, aby kupić portfel skórzany solidnej jakości? Ich ceny rozpoczynają się już do 150 złotych. Masz w planach taki zakup? Liczysz na to, że chwilówka bez BIK ci w nim pomoże? Dobrze myślisz, dzięki niej kupisz wymarzony portfel bez względu na cenę.

Kategorie
Pozostałe