Płytki do łazienki a styl wnętrza – na co się zdecydować?

Beautiful bathroom with a big bathtub and white big windows

Urządzanie łazienki nie zawsze należy do najłatwiejszych elementów remontu. Przede wszystkim warto zwrócić szczególną uwagę na jej funkcjonalność, ale także piękno. Jednym z głównych elementów, który jest punktem wyjściowym do dalszego aranżowania projektowanej przestrzeni jest odpowiedni wybór produktu, jakim są płytki do łazienki. Dowiedz się, jakie masz możliwości i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Płytki łazienkowe a styl łazienki – na co się zdecydować?

Szukając optymalnych rozwiązań mających na celu wykończenie łazienki musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które pomogą ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Jednym z ważnych elementów jest wielkość pomieszczenia. Jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów dużo lepszą opcją jest dobranie płytek w jasnych odcieniach, które dodatkowo nie będą optycznie pomniejszać wnętrza.

Luxury interior design of a bathroom with marble walls

Zwróć uwagę również na dodatkowe elementy, takie jak np. wysunięty komin, który można wykorzystać jako detal dekoracyjny. W tym celu możesz zastosować płytki do łazienki w formie mozaiki, kamienia lub specjalnie przygotowanych kafli dekoracyjnych. Wszystko zależy od tego, jaki obierzesz styl. Dostępną ofertę i liczne możliwości sprawdź na viverto.pl.

Określ swoje potrzeby i możliwości pomieszczenia

Wielkość pomieszczenia to nie wszystko. Niezwykle istotnym detalem, który musi być wzięty pod uwagę podczas aranżacji łazienki jest twój indywidualny styl i gust. Stwórz pomieszczenie, które będzie ci się podobać i w którym będziesz miło spędzać czas. Określ czy jesteś zwolennikiem nowoczesnego rozwiązania w formie prysznica, czy wolisz, aby w twojej przestrzeni pojawiła się wanna. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważny czynnik, który pozwoli określić jakie płytki łazienkowe i ile sztuk potrzebujesz do całościowego wykończenia. Daj sobie czas i poszukaj inspiracji na portalach internetowych lub na stronie producenta, dzięki czemu na spokojnie będziesz mógł dobrać kafelki, spełniające wszystkie wymogi. Zwróć również uwagę na łatwość czyszczenia i odporność na wchłanianie brudu z licznie generowanej pary wodnej i osadu gromadzącego się podczas kąpieli.

Jakie płytki łazienkowe do konkretnego stylu wybrać?

Jednym z najmodniejszych stylów, jaki jest niezwykle często wybierany przez wielu konsumentów jest styl skandynawski. Charakteryzuje się niezwykłą prostotą oraz jasnymi barwami. Decydując się na tego typu wykończenie postaw na proste płytki łazienkowe bez dużej ilości wzorów i faktur. Możesz również wybrać rozwiązanie mające na celu wykorzystanie imitacji naturalnego drewna. Jest to bardzo popularny zabieg wykorzystywany na podłodze oraz pod prysznicem. Idealnie komponuje się z białymi meblami i czarnymi, prostymi dodatkami.

Hiszpańskie wnętrza charakteryzują się licznymi mozaikami i pięknymi malunkami. Wybierając tego typu wykończenie warto postawić na położenie jasnych kafli na ścianach, a elementy dekoracyjne wykorzystać w formie posadzki. Taka aranżacja pozwoli ci nie tylko na stworzenie nietuzinkowego pomieszczenia, ale także będzie niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ liczne wzory zdecydowanie zminimalizują widoczność drobinek wody, oraz kurzu.

Kategorie
Mieszkanie