Co spakować na urlop z dzieckiem?

Wakacyjny wyjazd dla wielu rodzin to wizja wypoczynku i niezapomnianych wspomnień. Jednak aby w pełni cieszyć się wypoczynkiem, trzeba się na taki wyjazd odpowiednio przygotować. Istotną kwestią, zwłaszcza jeśli rodzina wyjeżdża z dziećmi. Pakowanie dzieci na wyjazd to w dużej mierze konieczność spakowania odpowiedniej ilości ubrań oraz butów.

Jakie buty dla dziecka na wakacje

Podczas wakacyjnego wyjazdu w ekwipunku dziecka powinny się znaleźć dobrze dopasowane buty. Wybór właściwego obuwia powinien być uzależniony od miejsca, do którego rodzina wybiera się na wyjazd jak również od wieku dziecka. Wielu rodziców przyznaje, że często lepiej jest wziąć jedną parę butów więcej niż mniej. Często bowiem w czasie urlopu nie ma możliwości kupna butów dopasowanych do potrzeb dziecka w miejscu, gdzie rodzina spędza wakacje. 

Na każdą pogodę

Wybierając buty na wakacje dla dziecka trzeba uwzględnić ewentualne zmiany pogody. Zabranie wyłącznie sandałków może być problemem w sytuacji gdy pogoda się załamie. Dlatego warto zabrać kilka par butów, które bez względu na pogodę zapewnią maluchowi wygodę. Z racji wysokich temperatur na pewno na pierwszym miejscu powinno znaleźć się obuwie właśnie na tą porę roku. Sandałki dla dzieci powinny zapewnić stópkom odpowiednią stabilizację i komfort noszenia. Szczególnie dla młodszych dzieci dobrym wyborem będą sandałki z usztywnianą piętą, dzięki czemu noga utrzymywana jest w odpowiedniej pozycji. Sandałki powinny posiadać dobrze dopasowaną wkładkę, najlepiej jeśli wykonana jest z naturalnej skóry. Na rynku jest wiele ciekawych modeli, na przykład z częściowo zakrytymi palcami, które zapewniają dodatkowo ochronę stóp przed uszkodzeniami. W walizce dziecka powinny się znaleźć również buty sportowe, na dalsze i bliższe piesze wyprawy. Zasadne może być również zapakowanie kaloszy, które nie zajmą zbyt wiele miejsca, a na pewno mogą się przydać w czasie niepogody. 

Obuwie nad wodę

Jeśli wakacyjny wypoczynek planowany jest nad wodą, dobrze jest zakupić specjalne obuwie do wody dla dziecka. Buciki tego typu są zaprojektowane tak, aby stopy miały w nich oparcie i stabilność również w wodzie. Zakładanie ich dziecku może uchronić je przed urazami, zwłaszcza jeśli maluch ma się kąpać w naturalnych zbiornikach wodnych. Wystające gałęzie czy podobne elementy znajdujące się w wodzie mogą być przyczyną urazów, a takie kontuzje mogą spowodować konieczność wizyty w szpitalu i przerwać radość z wakacyjnego wypoczynku. Niektórzy wybierając się urlop decydują się na pobyt w miejscach, w których oprócz kąpieli w naturalnych zbiornikach wodnych można korzystać z możliwości kąpieli w basenie. W takiej sytuacji na pewno dobrze jest zabrać maluszkowi odpowiednie buciki na basen, najlepiej klapki. W wielu miejscach bowiem wymagane jest posiadanie takiego obuwia w czasie korzystania z basenu. Poza spełnieniem wymogów danego miejsca, pomaga ono chronić przed chorobami stóp, takimi jak na przykład grzybica. Wyjeżdżając z dzieckiem na pewno o wiele lepiej jest wybrać buciki już noszone przez dziecko. Nowe buty mogą powodować otarcia i podrażnienia, a wówczas zamiast radości z wyjazdu rodzina będzie musiała zająć się dzieckiem.

Kategorie
Rodzina