Jak dobrać zegarek do garnituru?

Elegancka stylizacja to nie tylko dobrze dobrana koszula czy garnitur. Cała magia takiego zestawu tkwi w dodatkach. Dlatego dobierając poszczególne elementy wyjściowego stroju, nie wolno zapominać o zegarku garniturowym. Ten subtelny dodatek może całkowicie zmienić stylizację męską!

Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o zakupie? Jaki zegarek do garnituru dobrać, ze względu na kolor ubrania czy materiału, z jakiego wykonany jest dodatek? Zebraliśmy kilka cennych uwag, które mogą być przydatne przy wyborze.

Zegarek męski garniturowy – dostosowany do wymagających gustów

Elegancki zegarek do garnituru jest tym samym dla męskiej stylizacji, co biżuteria dla kobiety. Uzupełnia całość, a jednocześnie podkreśla szyk i gust jego właściciela. Dlatego warto poświęcić chwilę przy doborze tego dodatku.
Szeroki wybór zegarków do garnituru męskich (m.in. https://fabrykazegarkow.pl/zegarki-atlantic/zegarki-meskie-atlantic), pozwala znaleźć model, dostosowany do najbardziej wymagających połączeń. Jednym z podstawowych kryteriów doboru zegarka garniturowego jest kolor materiału, z którego uszyte zostało ubranie.
Klasyczny zegarek do garnituru to model wyposażony w skórzany pasek. Jego kolor powinien współgrać z odcieniem marynarki oraz spodni. Nie musi być taki sam, jednak ważne, aby barwy nie gryzły się ze sobą.
Przykładowo, do czarnego garnituru, dobrym rozwiązaniem będzie wybór zegarka wyposażonego w czarny pasek. Kolorystycznie sprawdzi się także model z brązowym elementem. Ponadto, w tym przypadku pasuje również zegarek na bransolecie do garnituru. Warto jednak pamiętać, aby dodatek był utrzymany w duchu minimalizmu. Zbyt rozbudowana koperta czy zdobiona bransoleta może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Zegarek do garnituru granatowego – popularne rozwiązanie

Granatowy garnitur to jedna z najczęściej wybieranych stylizacji męskich. Pasuje zarówno na formalne, jak i mniej oficjalne okazje. Jest powszechnie uznawany za uniwersalny wybór. Dlatego odpowiedni dobór zegarka do garnituru może przesądzić o wyglądzie całej stylizacji.
Wśród licznych modeli, dostępnych na rynku (m.in. zegarki męskie na fabrykazegarkow.pl) dużą popularnością cieszą się urządzenia, wyposażone w prosty, brązowy, skórzany pasek. Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie on dobrym dodatkiem do ciemnego garnituru. Sprawdzi się także w przypadku granatowej stylizacji! Połączenie tych dwóch kolorów jest nie tylko eleganckie, ale i przyciąga wzrok. Dobrym rozwiązaniem może być też zegarek garniturowy z szarym paskiem, jeśli chcemy postawić na większy kontrast.
Przy wyborze zegarka do garnituru granatowego warto zwrócić uwagę również na kopertę. Klasycznym wyjściem jest model wykonany ze stali szlachetnej w odcieniu srebrnym. Jednak, dla panów, którzy lubią odważniejsze rozwiązania, dobrym pomysłem będzie także wybór złotej koperty.

Jaki zegarek do szarego garnituru?

Szarości są modne od wielu lat i wciąż cieszą się dużą popularnością. Ten uniwersalny kolor będzie świetnie współgrał z brązami, dlatego warto o tym pamiętać przy wyborze zegarka do garnituru. Modele, wyposażone w brązowy pasek, dostępne są wśród wielu producentów. m.in. Pulsar. Połączenie tych dwóch kolorów tworzy nie tylko zgrany komplet, ale i jest przyjemne dla oka. Dobrze podkreśla całą stylizację.

Zegarek kieszonkowy do garnituru – powrót do korzeni

Mamy też propozycję dla panów, którzy cenią sobie odważne rozwiązania. Do stylizacji nietypowych, często utrzymanych w klimacie retro, pasuje zegarek kieszonkowy. To swoisty powrót do przeszłości, który nadaje całości nie tylko elegancji, ale i niepowtarzalnego klimatu. Klasyczny zegarek do garnituru jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Będzie pasował zarówno do stylizacji prostych, utrzymanych w jednym kolorze, jak i ubrań uszytych ze wzorzystych materiałów.

 

Kategorie
Poradniki