Zadbaj o swoje zdrowie – stosuj preparaty z siarką organiczną

Czy zdarzają Wam się stany depresyjne? Czy czujecie się czasami osłabieni albo odczuwacue przewlekłe zmęczenie? Czy coraz bardziej odczuwalne są dla Was skutki przeżywanego stresu?

Jeśli tak – mamy dla Was rozwiązanie tego problemu. Jest nim metylosulfonylometan (MSM) inaczej zwany metylosiarczanem metanu lub dimetylosulfonem. Wyjaśnijmy w kilku słowach z czym mamy do czynienia. 

Co to jest MSM? 

MSM jest substancją nazywaną “siarką organiczną”. Trafia ona do naszych organizmów za pośrednictwem zjadanych przez nas warzyw, owoców oraz wypitego mleka lub herbaty. Niestety jeśli poddawane są one jakiejkolwiek “obróbce” np. gotowaniu lub pasteryzacji zawartość siarki organicznej maleje. Dzieje się tak również w przypadku zamrażania i naświetlania np. owoców. Powoduje to, że większość z nich pozbawiona jest cennego dla naszych organizmów minerału. Dlatego powinniśmy zwracać szczególną uwagę na naszą dietę i pochodzenie spożywanych przez nas produktów (np. sztuczne karmienie krów ma wpływa na zawartość MSN w ich mleku, o czym często nie pamiętamy).

Siarka organiczna MSM jest minerałem, który występuje w ludzkim ciele częściej niż wiele innych. Posiada jednak tę właściwość, że organizm szybko jej się pozbywa. Ma to niepożądane dla nas konsekwencje, ponieważ siarka organiczna jest minerałem koniecznym dla poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Po drugie działa odbudowująco i detoksykująco. Po trzecie przeciwdziała skutecznie migrenom i innym bólom głowy. Po czwarte działa antyalergicznie i przeciwpasożytnicze. Po piąte jest barierą organiczną chroniącą ludzki organizm przed wnikaniem w jego komórki metali ciężkich, pomaga je również wydalać. 

Przyjmuje się, że poziom siarki organicznej w naszych organizmach powinien wynosić około 0,2 mg/kg masy ludzkiego ciała. Natura jednak zdecydowała o tym, że poziom jej wydalania przez człowieka w ciągu jednej doby to wartość od 4 do 11 mg. Co to oznacza? Oznacza to, że musimy nieustannie dbać o uzupełnianie w naszym organizmie braków tego minerału. 

Jak to zrobić?

Możemy na przykład sięgnąć po suplementy, które w ostatnim czasie dostępne są na rynku w szerokiej ofercie asortymentowej. W naszym sklepie zielarskim iZielnik.pl proponujemy klientom m.in suplement w formie proszku o nazwie ALINESS MSM Siarka organiczna. Jeżeli ktoś woli przyjmować suplementy w formie tabletek oferujemy preparat o nazwie Swanson Glucosamine Chondrotin MSM. Ważne jest aby suplementy posiadały naturalne składniki. Tego rodzaju preparaty dostarczają wyłącznie renomowani producenci. Zarówno pierwszy jak i drugi z wymienionych powyżej preparatów spełnia te warunki. 

Jeżeli chcecie zadbać o swoje zdrowie i zależy Wam na prawidłowym funkcjonowaniu Waszych organizmów iZielnik.pl jest miejscem, które musicie konieczeni odwiedzić i zapoznać się z naszą preparatów zawierających metylosulfonylometan (MSM). 

Nie zwlekajcie – odwiedźcie nas już teraz.

 

Kategorie
Polecane