18 pomysłów na praktyczny prezent ślubny

Prezent dla młodej pary to jeden z najczęstszych dylematów, jaki spotyka zaproszonych gości. Niewątpliwie dużym ułatwieniem jest lista sporządzona przez młodych, ale nie zawsze możemy liczyć na takie udogodnienie i nie pozostaje nam nic innego, jak odwiedzić różnego rodzaju sklepy w poszukiwaniu prezentu idealnego.

Na nową drogę życia

Zabawne prezenty są… zabawne, ale czy na pewno są dobrym pomysłem? Jeśli znamy bardzo dobrze młodą parę, to zazwyczaj wiemy, na ile możemy sobie pozwolić. Zdecydowanie jednak zabawny drobiazg lepiej dołączyć do kwiatów lub potraktować go jako ich alternatywę, a młodym podarować tradycyjną kopertę lub praktyczny prezent ślubny. Są to dwie najbardziej uniwersalne i sprawdzone propozycje, które zawsze będą dobrze przyjęte. O ile kwota włożona do koperty jest już indywidualną sprawą, tak praktyczny prezent ślubny może przysporzyć nieco kłopotu i trzeba poświęcić mu nieco czasu.

Jeśli słyszymy słowo „praktyczny”, to zazwyczaj przychodzą nam do głowy rzeczy, których na co dzień używamy. I nie inaczej jest w przypadku prezentu ślubnego. Młodzi zazwyczaj są na etapie urządzania własnego mieszkania, więc różnego rodzaju akcesoria i sprzęty przede wszystkim do kuchni czy łazienki na pewno przypadną im do gustu. Abyśmy jednak nie byli zbyt nudni, to postawmy na oryginalne i dobrej jakości produkty, które będą również wpisywać się w styl życia i zainteresowania młodej pary.

Garnek rzymski lub zestaw do serwowania sushi

Akcesoria kuchenne to zdecydowanie praktyczne prezenty ślubne. Wygodne są również dla nas, ponieważ w tematycznych sklepach znajdziemy ogromne ilości przedmiotów, które sprawdzą się jako prezenty ślubne. Posiłki zazwyczaj przygotowujemy wszyscy, więc warto tylko skonsultować upodobania smakowe młodych. Dla jednych idealnym prezentem będzie garnek rzymski, dla innych zestaw do serwowania pizzy, serów czy sushi. Są to przedmioty praktyczne i przydatne, których żadna młoda para na starcie raczej nie kupuje, a dopiero z czasem je uzupełnia. Jeśli chcemy być bardziej tradycyjni, to z powodzeniem możemy zakupić takie akcesoria jak zestaw noży, stojak na butelki, ozdobne karafki, zestawy wysokiej jakości porcelany, sztućców, obrusów i serwetek do nakrywania stołu czy nieduży sprzęt AGD, np. blendery, tostery, opiekacze, parownice, które odznaczają się ciekawym designem i nawiązują do stylu preferowanego przez młodych.

Pościel i ręczniki – praktycznie i oryginalnie

Wszyscy dobrze wiemy, że ręczniki i pościel to akcesoria, które się zużywają. Nawet jeśli zainwestujemy w naprawdę drogie produkty, to one również w wyniku codziennego użytkowania zdecydowanie tracą na jakości i trzeba wymienić je na nowe. Dlatego jest to zawsze praktyczny prezent ślubny. Jeśli chcemy zapisać się szczególnie w pamięci młodych, to postawy na pościel, ręczniki czy koce, które spersonalizujemy pod kątem ich upodobań i zainteresowań. Można między innymi umieścić na nich personalizowany haft, który będzie przypominał im o tym wyjątkowym dniu lub wybrać kolory i motyw, które należą do ich ulubionych.

Kategorie
Poradniki