Jak zaplanować idealne przyjęcie weselne?

Ślub i wesele to jeden z najbardziej niezwykłych momentów w życiu. W tym dniu wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i musi pójść jak z płatka. By tak się jednak stało, musimy w szczególny sposób zaplanować każdy element układanki. Jak zatem przygotować niezapomniane przyjęcie weselne?

Liczba gości i charakter

Przede wszystkim musimy ustalić ile osób chcemy zaprosić na przyjęcie. W ten sposób będziemy mieli świadomość tego ile będzie kosztował nas jeden talerz, gdy przyjdzie do negocjacji ceny w restauracji. Musimy także określić charakter uroczystości, a mianowicie to czy wesele ma być pełne, czy tylko drobną obiadokolacją weselną. W ten sposób będziemy mieli podstawę, by planować dalej.

Sala

Aby wybrać salę, powinniśmy wiedzieć w jakim stylu chcemy wziąć ślub. Przede wszystkim należy zatem dopasować salę do naszego pomysłu i nie silić się na wyszukane pomysły. Pamiętajmy, że prostota najczęściej okazuje się być najlepszą opcją. Sala weselna musi być więc pojemna, by zmieścić naszych gości oraz być dostosowana, np. do tańczenia, gdy decydujemy się na wesele w pełnej krasie. Powinna być także położona dość blisko kościoła, w którym bierzemy ślub.

Wystrój

Niezwykle ważne jest byśmy potrafili dostosować wystrój do miejsca i wpasować go w ogólny zamysł przyjęcia. Przede wszystkim musimy ustalić rozstawienie stołów, ich dekoracje i dodatki, które ubarwią ten moment. Dodatkowo moglibyśmy przygotować także specjalne podziękowania dla gości oraz oznaczyć gdzie kto siedzi za pomocą jednego motywu przewodniego. Wszystko powinno być spójne i w jednym duchu.

Ślub i przyjęcie weselne to nie tylko piękne wspomnienia i zabawa, ale także duży stres podczas przygotowań. Dlatego warto zająć się tym nieco wcześniej, by wybrać doskonałe miejsce na przyjęcia weselne w Warszawie, a co za tym idzie cieszyć się wyjątkowością i pięknem chwil bez zmartwień i niezadowolenia. W ten sposób przyjęcie weselne zostanie zapamiętane na długo.

Kategorie
Poradniki