Popularne problemy z telefonem

Nikt nie lubi tego uczucia, kiedy smartfon odmawia posłuszeństwa. Tym bardziej, jeżeli jest to naprawdę niedogodny moment – na przykład w trakcie ważnego spotkania. Niestety – niektóre usterki są po prostu nieuniknione. Czas, jaki poświęcamy na korzystanie z tych urządzeń jest ogromny, a smartfon każdego dnia jest coraz starszy.

Na samym początku musimy zaznaczyć – nie każdy z problemów związanych z telefonem będziesz w stanie naprawić samodzielnie. W szczególności, jeżeli mówimy o usterkach związanych z “mechaniczną” naprawą. Czasami konieczna będzie wizyta w salonie albo naprawa telefonu z dojazdem – jeżeli nie masz czasu i ochoty na bieganie i poszukiwanie najlepszej złotej rączki.

Problemy z aplikacjami

Problemy nie muszą dotyczyć wszystkich aplikacji, ale nawet jednej lub kilku. Niestety – może mieć to wpływ na całkowite funkcjonowanie urządzenia. W takiej sytuacji rozpocznij od rozpoznania tego, których aplikacji dotyczy problem. Następnie usuń wszystkie niepotrzebne dane przechowywane w telefonie przez te aplikacje.

Zarówno w przypadku Androida jak też iOS, możesz zdecydować się na odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji. W odróżnieniu od iOS, Android umożliwia Ci też usunięcie tych danych poprzez wejście w ustawienia pamięci telefonu.

Nadal nie działa?

Bywa też tak, że nie uda Ci się zlokalizować aplikacji, które są przyczyną problemów i zawieszania się Twojego telefonu. Może okazać się również, że problemy dotyczą losowych aplikacji. Wówczas przyczyną może okazać się na przykład częste przegrzewanie się telefonu lub wadliwe działanie aktualizacji systemu.

Najprostszym i często skutecznym sposobem jest wyłączenie i ponowne włączenie telefonu. Co zmienia restart? Przede wszystkim usuwa wszystkie dane przechowywane w tymczasowej pamięci.

W miarę możliwości, na bieżąco monitoruj też ogólny stan pamięci telefonu. Staraj się utrzymywać bezpieczną ilość wolnego miejsca.

Ciągłe rozładowywanie telefonu

Ze względu na intensywne użytkowanie telefonu – na przykład ciągłe podłączenie do Internetu i korzystanie z multimediów – częsty kontakt z ładowarką nie jest niczym niepokojącym. Niemniej jednak – jeżeli w ciągu kilku godzin stan Twojej baterii zmienia się ze 100% na mniej niż połowę, to możesz się niepokoić.

Najczęstszą przyczyną jest po prostu wiek telefonu. A rozwiązania niestety wiążą się z kosztami – w grę wchodzi albo wymiana samego akumulatora, albo zakup nowego telefonu.

Kategorie
Poradniki