6 ciekawostek na temat alkoholu

Alkohol istnieje od tysięcy lat. W tym czasie na jego temat pojawiło się naprawdę mnóstwo ciekawych informacji. Nie wspominając już o liczbie historii, które ludzie tworzą po jego spożyciu. Dziś jednak skupimy się na tych bardziej ogólnych informacjach.

Pomimo powszechnej świadomości na temat tego, jak spożywanie alkoholu wpływa zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne – jest to zjawisko znane na całym świecie. Dla jednych picie alkoholu jest nieodłącznym elementem dobrej zabawy, dla innych to temat tabu. Istnieje mnóstwo sposobów na spożywanie alkoholu – jedni wolą wybrać sprawdzony cocktail bar, a inni preferują popularne domówki. Dobrze znamy ulubione alkohole poszczególnych krajów. Jest jednak sporo ciekawych informacji, o których rzadko się mówi. Jeżeli chcesz zaspokoić swoją ciekawość albo przygotować arsenał ciekawostek, którymi podzielisz się ze znajomymi przy najbliższym spotkaniu – mamy dla Ciebie 6 ciekawostek na temat alkoholu.

Ile pije Królowa Elżbieta?

Podobno Królowa Elżbieta II pije 4 drinki w ciągu dnia:

  • gin przed lunchem,
  • białe wino do lunchu,
  • martini do kolacji,
  • kieliszek szampana po kolacji.

Sinatra & Jack Daniel’s

W 1955 roku średnia sprzedaż Jack Daniel’s Black Label Tennessee Whiskey wynosiła około 150 000. Dzięki wsparciu Franka Sinatry podczas jednego z występów, rok później sprzedaż była dwukrotnie wyższa.

Abstynenci w Ameryce

To może być zaskakujące, ale podobno aż 30% Amerykanów w ogóle nie spożywa alkoholu. Większość z nich – a dokładnie 60% – pije mniej niż jednego drinka tygodniowo. W 200 krajach na całym świecie w ciągu każdego roku sprzedaje się 34 miliardy litrów drinków bezalkoholowych.

Gdy prezydent lubi alkohol

Nie, to nie to, co myślisz. Chodzi o prezydentów Stanów Zjednoczonych. Niektórzy z nich naprawdę lubili spożywać alkohol. Od Johna Adamsa po Georga W. Busha. Podobno John Adams zaczął spożywać śniadaniowe piwo mając zaledwie 15 lat i kontynuował tę oryginalną tradycję aż do śmierci – czyli do 90 roku życia.

Tarantula Brandy

To nie będzie najbardziej apetyczna wiadomość, jaką dzisiaj przeczytasz. Usiądź wygodnie i jeżeli aktualnie coś jesz, to lepiej przestań. Uwaga – wiesz, co jest jednym z najpopularniejszych drinków w Kambodży. Tak, to ryżowy likier z wkładką ze “świeżo zabitych” ptaszników.

Co z pamięcią po alkoholu?

Istnieje sporo osób, które piją… zbyt dużo, a następnie nie pamiętają tego, co robili. Jak to działa? Okazuje się, że spożywanie alkoholu nie wpływa na utratę pamięci, ale… na zaprzestanie rejestrowania nowych wydarzeń. Nie zapominasz – po prostu nie zapamiętujesz tego, co się dzieje i wynika to z wpływu alkoholu na hipokamp.

Kategorie
Polecane