Najlepsze klocki dla najmłodszych

Do tej pory powstało mnóstwo doskonale skrojonych pod potrzeby dzieci zabawek, które dostosowane są do nich nie tylko pod względem kolorystyki, czy też jakości, ale również pod względem trudności w podejmowaniu się pracy, czy też właśnie zabawy z nimi. Klocki Lego Duplo to doskonały przykład na to, jak legenda rynku zabawkowego może się zmienić specjalnie dla tych najmłodszych. Tradycyjne klocki Lego to nie tylko zabawka, to klasyk, który pozwala na rozwinięcie skrzydeł wyobraźni. Niestety najmłodsze dzieci nie byłyby w stanie robić z nimi takich rzeczy, jak robią to starsze dzieciaki. Dla najmłodszych powstało więc Duplo.

Klocki Lego Duplo – aby najmłodszym było łatwiej

Skoro producent Lego podjął się trudów stworzenia klocków Lego Duplo, to czym się one, tak zasadniczo, różnią? Przede wszystkim wielkością i tym, że w takich zestawach nie ma elementów niebezpiecznych dla maluchów! W tradycyjnych zestawach Lego znajduje się ogromna ilość precyzyjnie dopasowanych do klimatu szczegółów, które mogłyby szybko trafić do buzi i przełyku małego dziecka. Z tego właśnie powodu producent zdecydował się na stworzenie czegoś zupełnie nowego, co pozwoli maluchom poczuć klimat tej najlepszej na świecie zabawy i nie zrobić sobie przy tym żadnej krzywdy.

Główne różnice tradycyjnych klocków Lego i klocków Lego Duplo to:

  • wielkość klocków,
  • brak małych elementów,
  • tematyka zestawów,
  • kolorystyka,
  • prostota przekazu,
  • brak skomplikowanych budowli,
  • wielkość zestawów.

Klocki przede wszystkim dla dzieci

Rodzice często poszukują zabawek kreatywnych, które będą w stanie pobudzić wyobraźnię dziecka na tyle, żeby lepiej się rozwijało i szybciej poznawało otaczający je świat. Doskonała jakość każdego elementu sprawia, że zabawa zmienia się w prawdziwą przygodę. Różnorodność oferowanych jest na tyle duża, że dziecko z powodzeniem i przyjemnością pozna, jak wygląda pizzeria, pociąg z cyferkami, czy też kot i pies. Rewelacyjnie dopasowane do wieku odbiorców klocki Lego Duplo sprawiają, że dzieciaki bardzo szybko angażują się w zabawę z nimi, tworząc swój własny, kolorowy świat.

Klocki a rozwój Twojego dziecka

Motoryka dziecka rozwija się wraz z jego wiekiem i trudno jest określić tutaj dokładny czas każdego z nich. Tak samo, jak etap chodzenia u każdego malucha przychodzi w innym czasie, tak samo zaangażowanie w kreatywne zabawy przyjdzie różnie i nie trzeba się martwić na zapas. Warto jednak zachęcić swoje dziecko to poznawania świata, jego kolorów i kształtów, poprzez umożliwianie mu zabawy, na przykład klockami Lego Duplo. To niepowtarzalne uczucie, widzieć swoje dziecko, które pełne zapału i oczekiwania bierze do rączek klocki. I to takie, które będą mu towarzyszyć jeszcze przez długie lata, ponieważ więź między nimi a dzieckiem stworzy się naprawdę szybko.

Kategorie
Rodzina