Leczenie pijawkami – czy warto mu zaufać?

Chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem często szukamy nowych metod leczenia, które mogłyby pomóc nam w pozbyciu się dolegliwości. Wśród wielu dostępnych rozwiązań dużą popularnością cieszą się metody naturalne takie jak hirudoterapia.Czy warto jej zaufać?

Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia to znana i powszechnie wykorzystywana metoda leczenia, która polega na przystawianiu pijawek do ciała pacjenta. Zazwyczaj przystawia się zazwyczaj kilka pijawek, które pozostają na ciele pacjenta przez kilkanaście minut. Wysysając krew pacjenta jednocześnie leczą substancjami, które zawarte są w ich śluzie i ślinie.

Dlaczego to skuteczna metoda, której warto zaufać?

Lecznicze substancje znajdujące się w wydzielinach pijawek są sprawdzone przez specjalistów a ich działanie potwierdzone. Są to środki, które mają działanie przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne a także antybakteryjne. Co więcej, są one również w stanie uśmierzać ból. Poza tym, w dzisiejszych czasach wykorzystuje się pijawki, które hoduje się w laboratoryjnych warunkach, dzięki czemu są bezpieczne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź stronę https://pijawki.abros.pl/

Co warto wiedzieć o hirudoterapii?

Hirudoterapia to metoda skuteczna i bezpieczna. Niestety, nie może być wykorzystywana przez wszystkich pacjentów. Nie zaleca się przeprowadzania jej u dzieci, kobiet w ciąży, osób, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe oraz posiadających choroby skórne. Pijawki w leczeniu wykorzystuje się jednorazowo a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Jakie schorzenia może leczyć?

Hirudoterapia leczy wiele różnych dolegliwości. Pomaga osobom zmagającym się z miażdżycą, chorobami układu krwionośnego, żylakami. Pomaga chronić nerki i wątrobę, ułatwia gojenie się ran, zapobiega powstawaniu zakrzepów. Co więcej, może również pomóc w leczeniu schorzeń reumatycznych.

Podsumowując, choć wielu z nas wzdraga się na myśl o przystawianiu pijawek do swojej skóry tak naprawdę nie powinniśmy obawiać się tej metody. Jest to bowiem skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy pozbyć się wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

Kategorie
Zdrowie