Jak dobrze wyglądać wiosną, nawet jeśli nie lubisz kolorowych ubrań?

Wiosna kojarzy się z powrotem do życia po zimowej stagnacji. A jak inaczej to zaakcentować, jeśli nie kolorem w ubraniu? Czy to oznacza, że by wyglądać trendy musimy przypominać papugi? Co roku wiosną lansowane są trendy, które przynajmniej w kilku elementach są do siebie podobne. Zwykle pojawiają się zwiewne tkaniny, kolor i jakieś charakterystyczne akcenty czy to zwierzęce, czy geometryczne.

Wiosna to nie tylko kolor!

Wśród wiosennych trendów w tym roku pojawiają się m.in. grochy i groszki, ubrania z elementami z ekoskóry, pastele w makijażu itp. By ubierać się w zgodzie z nimi, spokojnie można zachować swoją niechęć do mocnych kolorów, jeśli te sprawiają, że czujemy się mniej komfortowo. Sezonowe trendy to nie tylko eksponowanie kolorów, ale również określone kroje i materiały. W tej drugiej grupie ten sezon zdominowany jest przez ekoskórę i skórę, dzianinę i bawełnę oraz materiały podszewkowe z cekinami i innymi zdobieniami. Jeśli chodzi o krój, można spokojnie zachować swoją ulubioną kolorystykę wkładając asymetryczną sukienkę, damski garnitur, kardigan czy rozkloszowaną spódnicę – taką jaką na swoich wybiegach prezentowały marki Louis Vuitton czy Carolina Herrera.

Warto czerpać z trendów tylko to, co dla nas wygodne

Każdy z nas kiedyś choć raz założył ubranie, które było modne, ale okazało się wyjątkowo niewygodne. Czasem to wysokie szpilki, w których boleśnie ściśnięta była stopa, czasem wąska sukienka, która nie pozwala swobodnie chodzić, a czasem wyjątkowo mało elastyczny materiał, który utrudniał ruch. Znoszenie niewygód nie jest potrzebne dla pozostawania w trendach, bo trendy trzeba adaptować, a nie ślepo za nimi podążać. Jeśli więc w tym roku wyjątkowo modne są kolorowe wstawki czy ubrania z ekoskóry, można wykorzystać ten materiał w ulubionym czarnym kolorze i połączyć z innym trendem np. eksponowaniem ramiączek bielizny.

Postaw na detal. Niekoniecznie w ubraniu!

Od lat kreatorzy mody potrafią skutecznie walczyć o uwagę świata, pokazując kreacje, które są tak naprawdę tylko odświeżeniem krojów, które już znamy. By je urozmaicić, dodaje się paski, nietypowe przeszycia, kieszenie, zapinki, broszki, dodatki. Dzięki nim znana od lat kopertówka czy szmizjerka zyskują zupełnie nową oprawę. Ale detale i dodatki to nie tylko elementy stroju, ale również makijaż czy paznokcie. Jak w każdym sezonie paznokcie muszą być zadbane, a ich kształt dopasowany do budowy dłoni. Poza tym to właśnie paznokcie mogą być nieco bardziej kolorowe, jeśli w ubraniach stawiamy na dyskretną elegancję i stronimy od koloru. I tak np. W ofercie marki ChiodoPRO znajdziemy mnóstwo kolorów lakierów hybrydowych, które sprawią, że nasz wizerunek stanie się nieco bardziej wiosenny. Od pasteli, przez mocne róże i czerwienie, zielenie i granaty aż po efekt lustra czy holograficzny.

Letnie stylizacje to coś więcej niż podążanie za trendami, to raczej umiejętność ich adaptacji do naszych potrzeb i naszej wygody. A stawianie na kolor w ubraniu to możliwość, a nie konieczność.

Kategorie
Poradniki