Jak dobrać stanik do dużego biustu?

Noszenie źle dopasowanego stanika jest niewygodne, nieeleganckie i niezdrowe. Uwierający biustonosz, wbijające się w piersi lub pachy fiszbiny, czy spadające ramiączka są co najmniej drażniące. Dobranie stanika jest nie lada wyzwaniem dla każdej kobiety. Jednak dla pań obdarzonych większym biustem jest to sprawa jeszcze bardziej kłopotliwa. Biustonosze w rozmiarze większym niż miseczka D oferowane przez większość sklepów nie gwarantują komfortu, ochrony ani dobrego podtrzymania. Dlatego jeżeli czujesz, że bielizna, którą do tej pory nosiłaś jest z jakiegoś powodu niewygodna – uciska bądź się zsuwa – warto dojść do sedna sprawy i zainwestować w biustonosz odpowiedni dla Twojego rozmiaru.

10 oznak źle dobranego biustonosza

 1. Spadające ramiączka. Najpierw trochę je ściśnij, mogły się nieco rozciągnąć w praniu. Jeśli nadal opadają, oznacza to, że obwód Twojego biustonosza powinien być mniejszy.
 2. Biust „wylewa się” z góry, dołu lub po bokach. W przypadku takiego problemu, powinnaś mieć większe miseczki.
 3. Twoje miseczki marszczą się lub są workowate. To znak, że są za duże.
 4. Zapinasz stanik na ostatnią haftkę. Najwygodniej powinnaś czuć się po dopięciu biustonosza na środkowe haczyki. W ten sposób, kiedy z czasem się rozciągnie, będziesz mogła go sobie później wyregulować.
 5. Pas nośny „podjeżdża do góry. Oznacza to, że masz za duży obwód.
 6. Ramiączka zostawiają czerwone ślady. Tu nie chodzi o to, że Twój biust jest ciężki i ciągnie stanik w dół. Chodzi o to, że nie zapewnia on wsparcia w obwodzie, co sprawia, że przeciążone stają się ramiączka.
 7. Klin środkowy jest uniesiony. Prawdopodobnie masz za małe miseczki, ponieważ powinien on leżeć płasko na klatce piersiowej.
 8. Uwierają cię fiszbiny. To oznaka zbyt małego rozmiaru miseczki.
 9. Skóra na plecach marszczy się i wybrzusza. Oznacza to, że biustonosz jest za mocno ściśnięty – zwiększ rozmiar obwodu.
 10. Boli cię szyja i plecy. Może to być spowodowane ogólnie źle dobranym rozmiarem biustonosza. Problem dotyka szczególnie kobiet z większym biustem, dlatego tak ważne jest noszenie pasującego stanika.

Dobieranie biustonosza

Biustonosz powinien zapewniać swobodę ruchów oraz odpowiednio stabilizować i modelować piersi. W ostatnich latach profesjonalny brafitting stał się niezwykle popularny. Coraz większa ilość salonów bieliźniarskich oferuje taką usługę, jednak nie każda kobieta jest na tyle otwarta, żeby oddać się w tej kwestii w czyjeś ręce. Nie jest to jednak problem, ponieważ pomiary możesz wykonać sama w domu. Pomoże Ci w tym nasz przewodnik brafitting ABC. Wystarczy jedynie:

 1. Dokonać pomiaru obwodu pod piersiami.
 2. Zmierzyć obwód piersi w najszerszym miejscu.

Następnie tabela rozmiarów biustonosza pomoże Ci dobrać odpowiedni rozmiar.

W ofercie sklepu internetowego Ewa Bień znajdziesz ekskluzywne biustonosze w każdym rozmiarze. Panie obdarzone nieco większym biustem z pewnością dopasują taki stanik, który zapewni im komfort, stabilizację i piękny wygląd piersi. Duży biust nie musi być wcale uciążliwy – podstawą jest odpowiedni rozmiar, natomiast sklep Ewa Bień zadbał o to, aby każdy model i styl dostępny był nawet w tych nieco większych rozmiarach.

Kategorie
Poradniki