Trendy w makijażu jesienią 2021

Jaka będzie jesień 2021 w makijażu? Kolorowa! Na powieki wracają w tym sezonie wyraziste kolory, a na usta intensywna czerwień. Dominować będzie też naturalny i delikatny look. Sprawdź, jak malować się tej jesieni!

Nie bój się koloru!

Intensywne, soczyste, wyraziste – takie kolory cieni do powiek będą modne tej jesieni. Możesz je nakładać na całą powiekę lub aplikować wyłącznie w kącikach, nadając makijażowi wyjątkowy charakter. Jeśli chodzi o makijaż oczu, modne stają się także kolorowe kreski. Możesz je wykonać cieniami do powiek, używając pędzelka do malowania kresek. Wystarczy, że lekko go zwilżysz i użyjesz cienia. Tak osiągniesz kreskę w dowolnym kolorze.

Kreska nadal na topie

Sama kreska na powiece cały czas pozostaje w modzie. Oczywiście najpopularniejsze jest kocie oko, ale nadal możesz eksperymentować z puppy eye – zwłaszcza jeśli masz duże oczy i wyraziste spojrzenie. I pamiętaj, że kreska nie musi być czarna. Makijaż jesienią 2021 ma być kolorowy, dlatego możesz wyrazić ten trend właśnie kreską.

Zmierzwione i naturalne – brwi bez zmian

Moda na naturalne brwi nie mija. Powinny być one pozornie nieuporządkowane i tylko lekko podkreślone kolorową pomadą lub bezbarwnym mydełkiem – zwłaszcza, gdy Twój naturalny kolor jest wystarczająco wyrazisty. W jesiennym makijażu nie ma miejsca na cienkie i wyrysowane brwi. Są passe!

Rozświetlona, piękna skóra

W tym sezonie króluje zdrowa, rozświetlona i naturalna cera, dlatego warto pamiętaj o jej pielęgnacji. Możesz się wzorować na Azjatkach, których rytuały opieki nad skórą święcą triumfy na całym świecie. To właśnie one przedkładają zdrową, naturalnie piękną cerę ponad maskę, jaką tworzą niektóre makijaże. Postaw zatem na pielęgnację i połącz ją z delikatnym podkreśleniem walorów skóry oraz ukryciem jej niedoskonałości. Wybieraj bazy nawilżające i podkłady pielęgnujące. Całość wykończ rozświetlaczem oraz różem, nadając twarzy młodzieńczy wygląd.

Odważne, czerwone usta

Wyraziste usta w klasycznej czerwieni będą makijażowym „must-have” tej jesieni. Możesz je malować w taki sposób na co dzień, pamiętając, że mają one być elementem dominującym. Tło dla nich musi stanowić delikatny makijaż. To czerwone usta mają być na pierwszym planie. Mogą mieć matowe lub błyszczące wykończenie – takie, jakie preferujesz. Nie zapominaj o pielęgnacji ust, zwłaszcza przy pomadkach matowych, które uwidaczniają wszystkie zaniedbania w tym zakresie.

Makijaż jesienią 2021 jest odważny i wyrazisty – zwłaszcza w odniesieniu do oczu i ust. Jednocześnie jest ramą dla pięknej cery. Konturowanie jest już niemodne. Postaw na naturalność podkreśloną w niebanalny sposób.

Sprawdź kosmetyki do jesiennego makijażu dostępne na https://esklep.bielenda.pl/makijaz.html

Kategorie
Uroda