Pozbądź się owłosienia na zawsze!

Lato dopiero się rozpoczęło, a ty już masz dość szybko odrastających włosków po goleniu jednorazową maszynką? Jak ognia unikasz wosku i depilatora? Mamy rozwiązanie – postaw na depilację laserową! Dzięki temu będziesz się cieszyć pięknym i gładkim ciałem przez długi czas.

Dlaczego depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością? Bo już po pierwszym zabiegu przynosi długotrwałe efekty. Dzięki systematycznym zabiegom możliwe jest praktycznie całkowite pozbycie się owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Kiedyś z depilacji laserowej korzystały wyłącznie gwiazdy. Dziś może sobie na nią pozwolić każda z nas.

Na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa polega na usunięciu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła laserowego. Wnika ono głęboko w skórę i niszczy cebulki włosa. Dociera również do korzeni. Co najczęściej depilujemy z wykorzystaniem lasera? Przede wszystkimi bikini, miejsca intymne, a także pachy, nogi, brzuch, a nawet twarz. Jeden zabieg trwa kilkanaście minut. Zazwyczaj jest bezbolesny – oczywiście wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Przykładanie głowicy lasera do skóry można porównać do wyrwania włosa przy regulacji brwi. Trzeba jednak podkreślić, że jednorazowa depilacja laserowa nie wystarczy, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Dlaczego? Bo włosy nie rosną jednocześnie. Niektóre są w fazie wzrostu, a inne w fazie uśpienia. Aby uzyskać trwały efekt konieczne jest więc przeprowadzenie kilku serii – zazwyczaj wystarczy około 6-8 zabiegów by móc cieszyć się gładką skórą już na zawsze. Najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest umawianie się na depilację raz na miesiąc przez około pół roku. Później, jeśli istnieje taka konieczność, można umawiać się raz w roku.

Najpierw konsultacja

Przed pierwszym zabiegiem należy zgłosić się na konsultację. To właśnie podczas niej kosmetolog ocenia stan i typ skóry, a także barwa, grubość i gęstość owłosienia. Dzięki temu jest w stanie dopasować parametry lasera, tak by wyeliminować ryzyko poparzenia skóry. Po wstępnych konsultacjach przeprowadzona jest tak zwana próba, aby sprawdzić jak skóra reaguje na tego typu podrażnienia. Jeśli nie wystąpią żadne niepożądane reakcje alergiczne, można przejść do przeprowadzenia właściwego zabiegu.

 

Kategorie
Poradniki