Perfumy to idealny prezent na każdą okazję – jakie wybrać?

Perfumy to idealny prezent na każdą okazję — jakie wybrać?

Perfumy to jedna z propozycji, które doskonale nadają się na prezent. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dla każdej osoby można znaleźć zapach, który się spodoba. Zazwyczaj pakowane są w gustowne pudełeczka i w eleganckich flakonach, co sprawia, że zapach jako prezent robi oszałamiające wrażenie.

Z tego względu perfumy stanowią idealny prezent z różnych okazji: na święta pod choinkę lub na Mikołajki, na urodziny, na rocznicę itd.

Perfumy damskie

Perfumy damskie są nieodłącznym elementem życia każdej kobiety. To z ich pomocą mogą poczuć się bardziej uwodzicielsko, kobieco, pewnie i seksowanie. Tak naprawdę perfumy można dobrać do sytuacji. Inaczej chcemy się poczuć o poranku, inaczej na spotkaniu biznesowym, a jeszcze inaczej na romantycznej kolacji. Zapewnić to nam mogą różne zapachy – zmiana perfum w różny sposób wpływa na nasze zmysły.

Perfumy damskie przede wszystkim czarują zmysły, opiewają aromatem, wabią niebanalnymi połączeniem zapachów. Stąd mnóstwo grup zapachowych i rodzaj zapachu, dzięki czemu odnajdziemy te, w których czujemy się najlepiej.

Zapach pozwala nam się wyróżniać. Perfumy damskie powinny pasować do naszej osobowości, podkreślać nasz charakter, dodawać pewności siebie oraz uroku. Wybór idealnych perfum nie należy do łatwych, więc poszukiwania odpowiedniego zapachu może zająć nawet kilka godzin. Intensywne zapachy dedykowane są odważnym kobietom, nieco bardziej delikatne powinny wybrać kobiety, które wolą subtelne aromaty. I tak dla pierwszej grupy polecane są piżmowe czy orientalne nuty, dla drugiej owocowo-kwiatowe z nutką przypraw czy ziół.

W perfumach damskich najważniejszą rolę odgrywają nuty zapachowe. Jak je interpretować? Każda nuta zapachowa uwalnia się w innym czasie. Wyróżnia się trzy nuty: nutę serca, nutę głowy oraz nutę bazy, w związku z czym perfumy mogą pachnieć w inny sposób po paru sekundach, a inne po kilkunastu minutach bądź kilku godzinach.

Najbardziej intensywną jest nuta głowy. Zwykle kojarzy się z orzeźwiającym zapachem. Po kilkunastu minutach (zwykle kwadransie) uwalnia się natomiast nuta serca, która wyczuwalna jest nawet przez kilka godzin. Nie ma reguły co do kompozycji tej nuty. Mogą być to zarówno mieszkanki owocowe, jak i drzewne. Zaś nuta bazy – jak sama nazwa wskazuje – jest podstawą. Ma wzmacniający wpływ na zapachy dwóch poprzednich, a jednocześnie przez długi czas utrzymuje się na skórze. Cechują ją długotrwałość, moc aromatu – to ona w głównej mierze decyduje o trwałości i intensywności wybranych perfum. Uwalnia się stopniowo i zwykle powoli.

Perfumy męskie

Perfumy męskie to niezbędny element dla każdego, dbającego o siebie, mężczyzny. Dobrze dobrany zapach powinien odzwierciedlać męski charakter, który doda także pewności siebie i uzupełni stylizację. Przy wyborze warto kierować się nie tylko osobistymi preferencjami, ale również przeznaczeniem. Perfumy męskie na dzień powinny być bardziej stonowane. Natomiast perfumy męskie na wieczory oraz specjalne okazje mają za zadanie oczarować, zaintrygować, dlatego są bardziej intensywne i charakterystyczne.

Dobrze dobrane perfumy męskie współgrają z zapachem skóry, długo się na niej utrzymując i rozwijając w trakcie noszenia. Podkreślają charakter i osobowość mężczyzny, dodając mu pewności siebie.

Męskie zapachy rzadko stawiają na nuty słodkie (np. kwiatowe lub waniliowe). Panowie uważają, że w idealnych męskich perfumach powinny znaleźć się takie aromaty, jak piżmo, skóra, cedr, drewno, które kojarzone są z męskością i siłą.

undefined

Kategorie
Uroda