Nowe trendy w kosmetykach – co wybrać na lato?

Coraz cieplejsze i bardziej słoneczne dni sprawiają, że wielu z nas myśli już o lecie. Warto odpowiednio się do niego przygotować, również jeśli chodzi o codzienną pielęgnację skóry. Dlatego też przedstawiamy nowe trendy w kosmetykach. W ofertach dobrych sklepów i aptek takich jak Cefarm pojawiło się bowiem wiele ciekawych produktów. To kosmetyki, dzięki którym możemy cieszyć się pięknym wyglądem i dobrym samopoczuciem. Poznajmy je.

Delikatne oczyszczanie

Podstawą codziennej pielęgnacji jest oczywiście oczyszczanie cery. Nowe trendy w kosmetyce pokazują wyraźnie, że powinniśmy raz na zawsze zapomnieć o silnie działających mydłach i żelach, które mogą wysuszać naszą cerę. Zamiast tego, coraz częściej proponuje nam się delikatne toniki i płyny na bazie wody micelarnej oraz emolienty, które nie szkodzą nawet najwrażliwszej cerze.

Dbaj o nawilżenie

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem pielęgnacji, o którym nie powinniśmy zapominać zwłaszcza latem jest nawilżenie. Co proponują nam czołowi producenci kosmetyków? Poza dobrze znanymi i wykorzystywanymi przez nas wszystkich kremami warto zainteresować się nawilżającymi mgiełkami, z których możemy korzystać wszędzie, również w podróży. Działanie takiego kosmetyku to natychmiastowe odświeżenie.

Bezpieczne dezodoranty

Latem ochrona przed nadmiernym poceniem jest szczególnie trudna. Na szczęście, pojawiają się nowe, skuteczne dezodoranty, które nie tylko nie zatykają porów naszego ciała ale jednocześnie nie mają w swoim składzie szkodliwych substancji takich jak np. aluminum. Dzięki temu stosowanie antyperspirantów nie jest już niebezpieczne dla naszego organizmu.

Chroń skórę przed słońcem

Warto również wspomnieć o nowoczesnych produktach zapewniających nam ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne kosmetyki mające postać lekkiej pianki. W odróżnieniu od olejków czy mleczek wchłaniają się szybko i nie pozostawiają śladów na naszej skórze.

Jak widzisz, oferta kosmetyków, które warto wybrać na letnie miesiące jest naprawdę szeroka i różnorodna. Bez trudu znajdziesz więc produkty do codziennej pielęgnacji, które dopasowane będą do twojego typu cery, wieku oraz indywidualnych upodobań.

Kategorie
Poradniki