Jakie buty na wesele sprawdzą się u wysokich kobiet?

W czasie wielkich wyjść, rodzinnych przyjęć czy bali każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie. Jednocześnie dobranie stylizacji do sylwetki jest czasami bardzo trudne. Dotyczy to również wysokich kobiet. Ich bolączką są zazwyczaj buty. Tradycyjne wybierane buty na obcasie czy koturnie mogą sprawić, że nosząca je nie będzie czuła się komfortowo. Jakie są jednak alternatywy? Czy wysoka kobieta nie może założyć butów na obcasie? Jak połączyć buty z wybraną na bal sukienką? To tylko niektóre z wątpliwości, jakie mogą mieć wyższe osoby.

Niskie buty dla wysokiej kobiety?

Jeżeli wysoka kobieta nie czuje się komfortowo w sytuacji, gdy przewyższa wszystkich o głowę zazwyczaj wybiera płaskie obuwie. Od czasu do czasu jednak elegancki ubiór i sytuacja wymagają, by założyć bardziej formalne buty. Jakie są możliwości, gdy chodzi o buty na płaskiej podeszwie? Do formalnych eleganckich stylizacji sprawdzą się z pewnością baleriny damskie. To buty, które nie tylko wyglądają bardzo ładnie, ale są również komfortowe w noszeniu. Dzięki temu można swobodnie tańczyć oraz poruszać się w formalnej sukni. Jednak do wyboru są nie tylko baleriny damskie. Doskonałą alternatywą dla sandałów na szpilce są te z płaską podeszwą. Można znaleźć równie eleganckie modele w tym typie obuwia niezależnie od grubości i kształtu podeszwy. Poza sandałami są jeszcze mokasyny, lordsy i eleganckie klapki. Każde z nich mogą występować w wersji z płaską podeszwą. W zależności od wybranej stylizacji będą one dobrym uzupełnieniem. Jednak poza samym wyglądem butów liczy się komfort ich noszenia. Dlatego też popularność zyskują stylizacje łączące trendy. Nie zaskakuje już sukienka koktajlowa połączona z trampkami czy innymi butami o sportowym kroju. Moda powinna być zabawą i zestawianie ze sobą różnych elementów może przynieść ciekawe i atrakcyjne wizualnie efekty. Ważne jest, aby osoba nosząca była zadowolona i czuła się dobrze, nosząc buty.

Czy szpilki się nie sprawdzą?

Jeszcze kilka lat temu uznawało się, że wysokie kobiety nie powinny nosić butów na szpilce lub koturnie. Podczas gdy każdy powinien nosić elementy garderoby, w których czuje się dobrze i atrakcyjnie. Jeśli kobieta chce nosić buty na obcasie mimo wzrostu to powinna to robić. Baleriny damskie nie powinny być jej narzucane na siłę. To, że wyróżnia ją wysoki wzrost nie powinno jej zabierać możliwości bawienia się modą i szukania rozwiązań, w których czuje się najlepiej. Wysoki wzrost to nie kompleks czy ograniczenie – każda kobieta jest piękna.

Harmonijny dobór obuwia do sukienki i reszty stylizacji

Niezależnie od wybranej wysokości obuwia warto jednak zadbać by połączenie butów, sukienki i torebki było harmonijne. Kardynalną zasadą jest nie łączenie odcieni srebra i złota. Jeśli jednak po położeniu obok siebie wszystkich elementów stwierdza się, że wyglądają one dobrze, również tą zasadę można złamać. Przy doborze sukienki należy również pamiętać, że jej długość dobiera się nie tylko do wzrostu, ale również do wysokości butów – dotyczy to szczególnie sukienek w typie maxi.

Kategorie
Poradniki