Jak dopasować spódnicę do figury?

Jeśli nie wiesz co na siebie założyć, spódniczka zawsze Cię uratuje. Jednak musi być dobrana do Twojej figury – w przeciwnym razie efekt może być odwrotny od zamierzonego. Jak wybrać spódnicę, która podkreśli Twoje zalety i ukryje wady?

Spódnica dla gruszki

Figura typu gruszki charakteryzuje się wąskimi ramionami i niewielkim biustem, jednak większymi biodrami. Dlatego najlepszym wyborem dla gruszki jest podkreślenie zgrabnej talii i zakrycie ud. Zrobisz to za pomocą trapezowych lub tulipanowych spódnic, a także tych obszernych, na przykład w ludowym stylu.

Spódnica dla klepsydry

Kobiety o figurze klepsydry uznawane są za wielkie szczęściary. Oznacza to bowiem, iż posiadają wyraźne wcięcie w talii, pełny biust i szerokie biodra. To piękny kształt ciała, który wygląda naprawdę dobrze właściwie we wszystkim. Główną zasadą jest podkreślenie nóg klepsydry – na przykład za pomocą ołówkowych, obcisłych spódniczek. Możesz wybrać także krótsze modele, jak chociażby te na stronie https://plnylala.pl/pol_m_Kategorie_Spodniczki-794.html.

Spódnica dla odwróconego trójkąta

Posiadaczki figury w kształcie odwróconego trójkąta mają piękny, pełny biust, jednak ich talia nie jest wyraźnie zarysowana, a biodra są wąskie. Najlepszym wyborem w ich przypadku są zatem proste spódniczki, które odrobinę poszerzają uda, a jednocześnie wysmuklają talię. Warto wybrać zatem modele o obniżonej talii oraz spódniczki plisowane, które automatycznie optycznie powiększają biodra i pośladki.

Spódnica dla jabłka

Kobiety o figurze typu jabłko posiadają pełne biodra oraz słabo zaznaczoną talię, dlatego w ich przypadku najważniejsze jest zasłonięcie brzucha, a jednocześnie wymodeluje talię. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Z tym zadaniem idealnie poradzi sobie spódnica odcięta w talii czy model z wysokim stanem.

Spódnica dla kolumny

Figura kolumny charakteryzuje się małym biustem, wąską talią i ramionami. Jest dość prosta, a zatem wymaga stworzenia optycznie pewnych krągłości. Spódnica, która będzie idealna dla tego typu figury to bombka, gdyż stwarza wrażenie większych bioder.

Teraz wiesz już, jaką spódnicę założyć – niezależnie od swojej figury. Wybierz taką, która będzie leżała na Tobie najlepiej!

Kategorie
Poradniki