Tusz do rzęs podkreślający oczy – który produkt wybrać?

Jaki tusz do rzęs wybrać? To pytanie, które kobiety zadają sobie bardzo często. Z jednej strony producenci kuszą nowinkami, które – ich zdaniem – mają zapewnić spektakularny efekt, z drugiej jednak – nigdy nie wiadomo, czy wybrany produkt nie będzie się obsypywał i kruszył. Wiele wątpliwości związanych jest także z trwałością i tendencją do sklejania włosków. Czym zatem sugerować się, wybierając mascarę? Czy rodzaj rzęs ma znaczenie?

1. Tusz do rzęs – rodzaje

2. Tusz do rzęs: jaka szczoteczka się sprawdzi?

3. Dodatkowe właściwości tuszów do rzęs

Tusz do rzęs to kosmetyk, który ma długą historię. Pierwsze próby kolorowania tych włosków podejmowano już w starożytności, jednak pierwowzór dzisiejszej mascary stworzył w 1913 roku chemik T.L. Williams. Próbował w ten sposób pomóc swojej siostrze w sztuce flirtu, znajdując sposób na pogłębienie spojrzenia.

Tusz do rzęs – rodzaje

Istnieje wiele różnych typów mascar, które różnią się składem i działaniem. Najlepszy tusz to taki, który jest dopasowany do specyfiki Twoich włosków – innego kosmetyku potrzebujesz w przypadku krótkich rzęs, innego – przy długich, ale cienkich. Sprawdź szeroką gamę tuszów na: https://puderikrem.pl/firm-pol-1308137276-ARTDECO.html.

Najpopularniejsze rodzaje tuszów to:

  • pogrubiający tusz do rzęs – dzięki zawartości wosku lub włókien syntetycznych oblepia rzęsy, tworząc na nich dodatkową powłokę. Dobry tusz dodatkowo zwiększy objętość rzęs i delikatnie je przedłuży,
  • podkręcający tusz do rzęs – idealny dla posiadaczek długich, ale prostych rzęs. Mascara zawiera specjalnie wyprofilowaną szczoteczkę, która podnosi rzęsy u nasady i utrwala ich kształt,
  • wydłużający tusz do rzęs – działa na podobnej zasadzie, co tusz pogrubiający, choć jego zadaniem jest przedłużenie włosków.

Na rynku dostępne są także tusze do rzęs, które łączą kilka funkcji, na przykład tusz do rzęs zwiększający objętość i jednocześnie je podkręcający czy mascary wydłużająco-podkręcające. Dużą popularnością cieszą się także najlepsze tusze pozwalające uzyskać efekt sztucznych rzęs.

Tusz do rzęs: jaka szczoteczka się sprawdzi?

Poszczególne tusze różnią się także szczoteczką. Najczęściej spotykane są szczoteczki plastikowe, które sprawdzają się przy ograniczonej stylizacji, wymagającej jedynie lekkiego dodania objętości. Mascary wyposażone w silikonową szczoteczkę pozwalają uzyskać efekt, który nie skleja włosków, ale wydłużenie i pogrubienie nie będzie bardzo spektakularne. Najbardziej skorzystają więc na tym osoby mające naturalnie gęste rzęsy.

W przypadku najkrótszych rzęs warto sięgać po szczoteczki z krótkim i gęstym włosiem. To ono pozwala dotrzeć do każdego zakamarku oka i precyzyjnie pomalować nawet drobne naturalne rzęsy. Długie włosy równomiernie rozprowadzają kosmetyk na całej długości i precyzyjnie rozdzielają włoski. Ciekawym wyborem jest także szczoteczka w kształcie klepsydry – za jej pomocą podkręcisz i uniesiesz włosy, nadasz im więcej objętości bez sklejania rzęs.

Dodatkowe właściwości tuszów do rzęs

Aby dobrać najlepszy tusz, warto wykorzystać dodatkowe bonusy oferowane przez producentów. Klasyką jest już wodoodporny tusz, który sprawia, że makijaż oczu utrzyma się nawet na plaży czy na basenie. Zmyć tusz możesz tylko specjalistycznym preparatem zawierającym tłuszcze. Producenci kosmetyków pomyśleli także o oczach wrażliwych, dlatego w drogeriach znaleźć można specjalne preparaty ułatwiające malowanie rzęs alergikom. Nie brakuje także tuszów w rozmaitych kolorach lub całkowicie bezbarwnych, które jedynie odżywiają rzęsy.

Kategorie
Uroda