Postaw na aakg – l-arginina pomoże Ci budować masę mięśniową!

Budowanie masy mięśniowej bez odpowiedniej suplementacji trwa bardzo długo. Jego efekty często są trudne do zauważenia, nawet gdy skrupulatnie przestrzega się diety, spożywa się dużo białka i regularnie wykonuje się treningi siłowe. Jeżeli chcesz szybciej zbudować muskulaturę, postaw na aakg. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

  1. Aakg z l-argininą sprzymierzeńcem w budowaniu mięśni
  2. Jak działa l-arginina?

Ćwiczenia siłowe powodują rozbudowanie masy mięśniowej, jednak do powiększania jej objętości niezbędne jest dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Ważne jest przyswajanie dużej ilości białka oraz różnych związków, które biorą udział w tworzeniu nowych komórek przez organizm. Jednym z najważniejszych związków tego typu jest l-arginina, której dostarcza suplement aakg.

Aakg z l-argininą sprzymierzeńcem w budowaniu mięśni

L-arginina wspiera budowanie masy mięśniowej poprzez stymulację syntezy i uwalniania hormonu wzrostu. Można dostarczyć ją organizmowi podczas spożywania czerwonego mięsa, drobiu, orzechów i nasion. Ponadto związek znajduje się w orzeszkach ziemnych, migdałach, soczewic, soi, jajach i owocach morza. Wśród warzyw najwięcej l-argininy znajdzie się w szpinaku. Przeciętny człowiek nie musi suplementować l-argininy, jednak osoby budujące masę mięśniową mogą cierpieć na jej niedobory. Uzupełni się je, przyjmując aakg, czyli suplementy z zawartością l-argininy o wysokim stopniu przyswajalności.

Jak działa l-arginina?

Arginina jest niezbędna człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania wątroby i wydzielania hormonu wzrostu. Dzięki niej rozszerzają się naczynia tętnicze, co usprawnia przepływ krwi i dotlenia oraz lepiej odżywia cały organizm. Kulturyści i sportowcy przyjmują l-argininę głównie z powodu jej wpływu na wydolność organizmu. Związek znacznie podnosi sprawność, siłę i wytrzymałość oraz poprawia działanie układu odpornościowego.

Przyjmując l-argininę, reguluje się pracę serca. Substancja chroni przed pojawianiem się arytmii i innych zaburzeń rytmu serca. Arginina tym samym zmniejsza śmiertelność na skutek chorób układu krwionośnego, zwłaszcza z powodu zawału i powikłań nadciśnienia. Dodatkową korzyścią jest zmniejszenie lepkości krwi poprzez jej rozrzedzenie i obniżenie ryzyka powstawania zakrzepów. Ponadto związek usprawnia metabolizm tłuszczów, przyśpieszając spalanie tkanki tłuszczowej i ułatwiając rzeźbienie sylwetki. W ten sposób znacznie łatwiej pozbyć się nadprogramowych kilogramów, jednocześnie budując muskulaturę i przyśpieszając metabolizm.

Kategorie
Zdrowie