Biżuteria dla kobiet – które kamienie kobiety kochają najbardziej?

Obecnie w ofercie sklepów jubilerskich spotkać można bardzo duży wybór biżuterii. Które model cieszą się jednak największą popularnością? Na jakie kamienie szlachetne coraz częściej decydują się polskie klientki?

Rzadko, która kobieta nie posiada żadnej biżuterii. Nawet, jeśli nie jest wielka fanką noszenia jej, na co dzień, to zakłada ją przynajmniej na ważne uroczystości czy spotkania. Biżuteria stanowi uzupełnienie stroju, akcentuje wyjątkowość sytuacji, nadaje szyku i podkreśla status społeczny. Biżuteria, bywa również nierzadko cenną pamiątką lub symbolem czegoś, co ma dla nas sentyment lub przypomina o ważnym wydarzeniu. Oczywiście kobiety lubią nosić biżuterię, równie bardzo jak ją dostawać, jest, więc dobry pomysł na obdarowanie ukochanej kobiety.

Rodzaje biżuterii – jaką biżuterię wybrać?

Jest, w czym przebierać: złoto, srebro, platyna, pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki, brylant, rubin, perły, opale … i wiele wiele innych. Każda kobieta jest inna, więc gusta się różnią. Biżuteria, jak większość elementów damskiego stroju, podlega również silnym wpływom mody, dlatego ciężko mówić o sztywnej i uniwersalnej klasyce. Biżuterię wybiera się również indywidualnie, pod konkretne upodobania lub nawet typ urody.

W ciągu roku jest wiele okazji, by obdarować na przykład mamę na Dzień Matki, lub siostrę, babcię, w urodziny lub imieniny. Jeśli szukamy prezentu na rocznice ślubu dla żony, to pierścionek będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście nie musimy czekać na specjalną okazję, żeby sprawić komuś (lub sobie) uroczy prezent?

Biżuteria sprawdzi się w każdej, nawet najbardziej awaryjnej sytuacji. Problem jest tylko jeden, pamiętajmy żeby dobrze się zastanowić przy wyborze, czy konkretna biżuteria, będzie pasować do obdarowywanej osoby, zastanówmy się, więc np. czy obdarowywana osoba posiada dziurki w uszach.

Pierścionek, kolczyki, naszyjnik czy bransoletka, – co i dla kogo?

Jeśli zastanawiamy się nad kupnem pierścionka, to raczej nie kupujmy go osobie, która mało znamy lub nie jest ona nam bliska. Prezent w postaci pierścionka, to dość osobista i symboliczna sprawa. To ta część biżuterii, która pierwsza rzuca się w oczy, która też z reguły informuje o statusie kobiety. Dlatego jeśli obdarowujemy kobietę pierścionkiem, to najczęściej jest to symboliczna chwila. Najczęściej sposobem noszenia pierścionków, to noszenie ich jest pojedynczo, ale coraz popularniejsze staje się zakładanie kilku pierścionków, także na całej długości palca.

Kolczyki to już mniej skomplikowana sprawa, można je dać w prezencie, nie sugerując tym samym żadnych ukrytych podtekstów. Kolczyki mogą być złote, srebrne, plastikowe a nawet drewniane. Możemy wybierać, spośród wiszących i wkrętów. Nie trzeba również zastanawiać się nad rozmiarem, jak to jest z pierścionkami, wybieramy po prostu te, które najbardziej się nam podobają.

Na co dzień, na szyi pięknie prezentują się skromne i subtelne naszyjniki i łańcuszki. Natomiast na wielkie wyjcie lub podniosłą uroczystość, można zainwestować na przykład w wisiorek bardziej dekoracyjny lub kolię z drogimi kamieniami. Popularne ostatnimi czasy stały się bransoletki z ozdobami, można je kupić praktycznie w każdym salonie jubilerskim. Kupujemy bransoletkę, jako bazę, a później możemy dokupić wybrane charmsy.

Kategorie
Polecane