Zalety sztucznych rzęs

Wyraziste i podkreślone spojrzenie to jeden z najbardziej przyciągających wzrok elementów urody. Możemy osiągnąć go poprzez stosowanie różnego rodzaju kosmetyków, takich jak kredki do oczu, tusze do rzęs czy eyelinery. Jest to jednak nieco czasochłonne i wymaga odpowiedniej precyzji i umiejętności. Znacznie prostszym, a przy tym bardziej efektownym rozwiązaniem są sztuczne rzęsy.

Rzęsy idealne

Decydując się na ten sposób ozdobienia swoich oczu, zyskujemy wygląd rzęs, jakiego nie jest w stanie zagwarantować nam żaden tusz – nawet ten najdroższy. Oszczędzamy również czas poświęcany na ich pomalowanie, a następnie na zmycie tuszu. Asortyment branżowych sklepów jest na tyle szeroki, że tylko od nas zależy, jaki efekt chcemy sobie w danej chwili zapewnić. Do wyboru mamy rzęsy wykonane z różnych materiałów, o różnych długościach, ilości włosków oraz stopniu podkręcenia. Nad którymi warto się zastanowić?

Dokonywanie wyboru najlepiej rozpocząć od określenia tego, czy zależy nam na lekkim zagęszczeniu naszych naturalnych włosków, czy na mocnej i wyrazistej oprawie oka. W tym pierwszym przypadku odpowiednie będą kępki rzęs, które zagwarantują subtelny i idealnie dopasowany do właścicielki wygląd. Nawet pojedyncze kępki rzęs umieszczone przy zewnętrznym kąciku oka wspaniale je wymodelują, optycznie powiększając i wydłużając. Zwolenniczki bardziej wyrazistych rozwiązań powinny sięgnąć po kępki rzęs na pasku. Doskonale sprawdzą się przy mocniejszym makijażu, ale i nie tylko. Dodatkowo są łatwiejsze i szybsze w aplikacji niż pojedyncze kępki. Jeśli wykorzystamy podwójne sztuczne rzęsy o zwiększonej ilości włosków, uzyskamy przykuwający wzrok efekt zwiększonej objętości.

Jedwabne czy syntetyczne?

Niezwykle istotnym kryterium wyboru jest materiał, z którego wykonany został produkt. Najczęściej spotykane są sztuczne rzęsy z jedwabiu oraz syntetyczne kępki rzęs. Obie te opcje posiadają swoje wady i zalety. Rzęsy syntetyczne są wykonywane przy pomocy akrylu, co przekłada się na ich trwałość i odporność, dzięki czemu będą nam długo służyć. Są bardziej błyszczące i twarde, a przez to trudniej o powstanie odkształceń. Ich niska cena także jest zachęcająca. Wadą tego rozwiązania jest jednak waga rzęs – są znacznie cięższe niż ich jedwabne odpowiedniki. Jedwabne sztuczne rzęsy cechuje elastyczność, miękkość i bardziej naturalny wygląd. Są również lekkie, a co za tym idzie – komfortowe w noszeniu. W parze z jakością idzie jednak ich nieco wyższa cena.

Hipnotyzujące spojrzenie każdego dnia

Jak widać, sztuczne rzęsy pozwalają na dowolną zabawę wyglądem i znakomite dopasowanie do własnych preferencji. Jeśli zaopatrzymy się w kilka modeli, każdego dnia możemy cieszyć się innym wyglądem naszych rzęs. Czasem mogą to być jedwabne kępki rzęs, ozdabiające delikatny, rozświetlający makijaż, a kolejnego dnia – naturalnie podkręcone sztuczne rzęsy, które dodatkowo wzmocnią efekt mocniejszego makijażu na specjalną okazję. Wszystkie te opcje gwarantują hipnotyzujący i jedyny w swoim rodzaju efekt, który pozwoli nam poczuć się bardziej kobieco.

Kategorie
Uroda