Zabieg Schwarzy – modeluje sylwetkę i wzmacnia efekty treningów

Osoby decydujące się na modelowanie sylwetki w klinikach medycyny estetycznej mogą wybierać spośród wielu różnych zabiegów – mniej lub bardziej inwazyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje zabieg Schwarzy – łagodna terapia wyszczuplająca i ujędrniająca, która działa jak trening… wykonywany w przyspieszonym tempie.

Modelowanie sylwetki przy pomocy pola elektromagnetycznego

Schwarzy to wszechstronne i zaawansowane technologicznie urządzenie, które wykorzystuje skoncentrowaną energię magnetyczną (FMS, ang. Focused Magnetic Stimulation) do modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrniania ciała. Jak to działa?

Zabieg trwa zaledwie pół godziny i polega na przyłożeniu specjalnych aplikatorów (padów) do różnych części ciała, które chcemy wyszczuplić: brzucha, pośladków, bioder, ramion, nóg. Głowice urządzenia, po kontakcie ze skórą, wywołują intensywną stymulację nerwowo-mięśniową.

Specjalna konstrukcja aplikatorów zapewnia brak interakcji skórno-naskórkowej z polem elektromagnetycznym, co sprawia, że zabieg jest niezwykle bezpieczny. Procedura jest też komfortowa dla pacjenta, dzięki systemowi chłodzenia. Jedyne, co możemy odczuwać podczas zabiegu, to intensywna praca mięśni, która jednak jest mniej forsująca dla organizmu niż podczas treningu.

Zabieg wyszczuplający Schwarzy – trening w przyspieszonym tempie

Stymulacja mięśni wywołana podczas zabiegu wyszczuplającego Schwarzy, np. w Klinice Miracki Warszawa jest wielokrotnie silniejsza niż ta, którą można uzyskać podczas treningu. Urządzenie generuje impulsy niezależnie od funkcji mózgu, dlatego nasze mięśnie mogą pracować bardzo intensywnie, bez fazy relaksacji. Podczas zabiegu kurczą się wszystkie mięśnie – zarówno te widoczne pod powierzchnią skóry, jak i głębokie. Przykładowo zabieg na brzuch angażuje mięśnie proste, skośne (tworzące linię talii) oraz poprzeczne (niezbędne do stabilizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa). Dzięki wzmocnieniu wszystkich partii mięśniowych możliwe jest kompleksowe wymodelowanie sylwetki. Poprawia się też postawa ciała.

W krótkim czasie ciało wykonuje kompletny trening. Schwarzy pracuje bowiem w trzech trybach:

  • Aerobowym,
  • Podkreślania mięśni,
  • Wzmacniania mięśni.

Praca mięśni wykonana podczas 30-minutowej sesji zabiegowej porównywalna jest z wykonaniem około 800 brzuszków. Zabieg ten, podobnie jak intensywny trening na siłowni, powoduje wzrost napięcia mięśniowego oraz przy okazji – redukcję tłuszczu zlokalizowanego miejscowo.

Wyszczuplanie z systemem Schwarzy – czy warto?

Modelowanie sylwetki z pomocą systemu Schwarzy to dobry pomysł, pod warunkiem, że nie będziemy traktować go jako jedynego sposoby na odchudzanie. Do osiągnięcia szczupłego i zgrabnego ciała potrzebne jest przede wszystkim zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Takie zabiegi, jak Schwarzy to świetne uzupełnienie treningów i diety. Ważne jest też, żeby wykonać dokładnie taką liczbę zabiegów, jaka jest zalecana przez kosmetologa. Pojedynczy zabieg nie przyniesie satysfakcjonujących efektów. Specjaliści zalecają zwykle 8 zabiegów, wykonywanych 2 razy w tygodniu. Procedurę warto powtarzać co 3-6 miesięcy.

Efekty, jakich możemy spodziewać się po zabiegu Schwarzy to:

  • Wzmocnienie oraz podkreślenie mięśni brzucha, pośladków, ramion i nóg,
  • Wyszczuplenie ciała,
  • Wymodelowanie sylwetki,
  • Ujędrnienie skóry,
  • Redukcja tkanki tłuszczowej,
  • Przyspieszenie efektów treningu.

Schwarzy polecany jest również jako element terapii łączonej m.in. z zabiegiem endermologii czy modelowaniem sylwetki urządzeniem Onda.

Szukasz skutecznego zabiegu wyszczuplającego? Skorzystaj z porady specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie.

Kategorie
Uroda