Wyciskarki do soków

Polubi je każdy, kto ceni sobie zdrowie i dobre samopoczucie. Wyciskarki do soków, bo o nich mowa, powinny znaleźć się w każdej kuchni. Świeży sok z owoców lub jeszcze lepiej z warzyw jest świetnym uzupełnieniem codziennej diety w potrzebne organizmowi witaminy i minerały.

Jednak, aby sok był pełnowartościowy, struktura surowców z których jest wykonywany, nie może ulegać zniszczeniu w procesie wytwarzania soku. Klasyczne sokowirówki niestety nieco uszkadzają ich budowę DNA. Dobrą alternatywą dla nich są wyciskarki wolnoobrotowe. Ich inteligentna budowa i sposób pracy pozwalają zachować wszystkie najcenniejsze zawarte w warzywach i owocach substancje odżywcze. Wyciskarki do owoców jeszcze dość nowym produktem na rynku, ale szybko zdobywają sobie popularność i uznanie nabywców.

Wyciskarki są świetnym urządzeniem dla każdej osoby dbającej o zdrowie swoje i rodziny. Świeże soki urozmaicają nasza dietę i wnoszą do niej jakże cenne składniki odżywcze. Docenią ją także osoby przebywające na diecie, czy sportowcy, dla których dostarczenie organizmowi codziennej porcji witamin i minerałów staje się priorytetem. Co można do nich wrzucić? Otóż zakres surowców, które można użyć w wyciskarkach jest bardzo szeroki. Urządzenie przyjmie owoce rodzime i cytrusowe, warzywa, ale też liście i trawy, takie, jak np. natkę pietruszki, szpinak, kapustę, mlecz, młody jęczmień, czy liście pokrzywy. Można także łączyć warzywa i owoce przygotowując w ten sposób koktajle – prawdziwe bomby witaminowe. Warto bogacić codzienną dietę w świeże soki, gdyż pomoże to zachować zdrowie i energię, a podczas choroby, szybciej wrócić do zdrowia.

Wyciskarki do owoców i warzyw są proste w użyciu, a co więcej, łatwo jest je rozmontować, umyć i złożyć ponownie, co jest niezmiernie ważne. W toku codziennej pracy nie warto dokładać sobie obowiązków. Dobrze jest wybierać urządzenia proste w pielęgnacji. Warto tutaj wspomnieć, że wyciskarki pracują cicho i są energooszczędne. Jedynym ich mankamentem jest wolna praca. Dla osób, które przyzwyczaiły się do pracy sokowirówki może to być kłopotliwe. Praca wyciskarki jest inna, nie jest ona w stanie w ciągu pół godziny wycisnąć kilku litrów soku, tak, jak to robi klasyczna sokowirówka. Jednak na potrzeby rodzinny na pewno wystarczy ilość soku, którą ona daje.

Kategorie
Zdrowie