Ubrania ciążowe – czym powinny się charakteryzować?

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Nie da się jednak ukryć, że może on również dać się nam we znaki. Intensywnie zmieniające się ciało potrzebuje specjalnego traktowania.

Również jeśli chodzi o wybór ubioru. Na szczęście, w dzisiejszych czasach kobiety nie muszą decydować się na noszenie bezkształtnych sukienek, w których źle się czują. Obecnie ubrania ciążowe są modne, kobiece i eleganckie. Sprawdźmy więc, czym powinny się charakteryzować aby spełnić wszystkie oczekiwania przyszłej mamy.

Naturalne tkaniny

Wybierając ubrania ciążowe warto stawiać przede wszystkim na te, które wykonane zostały z naturalnych tkanin takich jak bawełna, len czy wełna. Naturalne tkaniny są miękkie i przyjemne w dotyku – nie będą więc podrażniać wrażliwej skóry kobiety w ciąży. Co więcej, pozwalają skórze oddychać zapewniając jej pełnię komfortu.

Brak gumek i innych uciskających elementów

Kupując ubrania ciążowe, które będą miały kontakt z powiększającym się brzuchem przyszłej mamy stawiajmy na te, które będą mogły “rosnąć” wraz z nim. Nie wskazane jest więc wybieranie spodni z cienką i mocną gumą (o wiele lepiej sprawdzi się szeroki, rozciągliwy, gumowy pas) czy z zamkami lub sprzączkami. Lepiej wybrać spodnie lub spódnice, które posiadają troczki pozwalające na regulację rozmiaru. Dzięki temu ubrania, które wybierzemy posłużą przez cały okres ciąży zapewniając wygodę i bezpieczeństwo noszenia.

Krój dopasowany do figury kobiety ciężarnej

Poszukując ubrań, w których przyszła mama będzie czuła się komfortowo i wyglądała elegancko wybierajmy te, które są stworzone z myślą o kobietach ciężarnych. Jeśli wybierzemy ubrania stworzone dla osób plus size będą one co prawda wygodne i pasujące na ciążowy brzuszek, jednak już w okolicach bioder (w przypadku spodni i spódnic) oraz ramion (bluzki, sweterki i tuniki), będą zwyczajnie za duże. Trudno więc mówić, że zapewnią kobiecie ciężarnej dobre samopoczucie.
Wybierajmy więc ubrania, które stworzone zostały specjalnie z myślą o przyszłych mamach. Jednym z miejsc, w którym możemy je znaleźć jest sklep https://okee.com.pl/.

Kategorie
Poradniki