Rodzaje antykoncepcji – poznaj je!

Aby móc cieszyć się udanym pożyciem seksualnym musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. bardzo często bowiem zdarza się tak, że lęk przed zajściem w ciążę i związanymi z tymi konsekwencjami blokuje kobietę i sprawia, że jej libido spada do zera. Właśnie dlatego warto wraz z partnerem podjąć decyzję co do wyboru metody antykoncepcji. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy bardzo szeroki wybór środków antykoncepcyjnych, dzięki czemu każda para może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb oraz stylu życia.

Metody mechaniczne – idealne dla początkujących partnerów

To przede wszystkim prezerwatywy, które doskonale chronią nie tylko przed ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. To również kapturki dopochwowe, globulki i maści plemnikobójcze. Wśród tych środków prezerwatywy cieszą się największą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – są idealnym środkiem dla początkujących partnerów oraz osób uprawiających przygodny seks.

Antykoncepcja hormonalna – nie tylko tabletki

Antykoncepcja hormonalna to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Warto mieć świadomość, że są to nie tylko tabletki, ale również plastry, które naklejamy na ciało, krążki dopochwowe czy zastrzyki. Dzięki temu każda z kobiet może wybrać idealne dla siebie rozwiązanie.

Spirala, wazektomia – czyli rozwiązania na lata

Pary, które nie planują potomstwa często poszukują rozwiązań, które zapewniłyby im skuteczną ochronę na długi czas. Rozwiązaniem, które mogą zastosować kobiety są spirale wewnątrzmaciczne, które dają nawet do 5 lat skutecznej ochrony. Panowie mogą zaś postawić na zabieg wazektomii, czyli podwiązania nasieniowodów.

Podsumowując, nie warto ryzykować zajścia w nieplanowaną, niechcianą ciążę. Obecnie metody antykoncepcyjne wyróżniają się bowiem nie tylko dużą skutecznością, ale również bezpieczeństwem dla zdrowia. Co więcej, koszty zabezpieczania się przed ciążą wcale nie muszą być wysokie.

Artykuł opracowano dzięki informacjom zaczerpniętym z http://aborcja.cz

Kategorie
Zdrowie