Realizuj postanowienia noworoczne – zapisz się na kurs języka portugalskiego!

Styczeń to miesiąc rewizji naszych postanowień noworocznych, które większość z nas ustanowiła już w Sylwestra. Jeśli jednym z nich było zainwestowanie w naukę języka obcego, nie pozostało nic innego, jak w końcu zapisać się na kurs. Zastanawiasz się, jaki język wybrać? Podpowiadamy – portugalski!

Zalety znajomości języka portugalskiego

Umiejętność posługiwania się językiem portugalskim przydaje się nie tylko w czasie podróży do tego pięknego kraju. Jego znajomość, nawet na poziomie komunikatywnym, może nam się przydać zawodowo. Obecnie coraz więcej pracodawców poszukuje do pracy kandydatów, którzy władają nie tylko językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim czy, swoją drogą bardzo podobnym do portugalskiego hiszpańskim. Firmy, które prowadzą działalność międzynarodową, a ich głównymi kontrahentami są właśnie klienci z Portugalii, właśnie znajomości tego języka będą oczekiwać od pracowników. Jeśli więc będziesz mogła pochwalić się przynajmniej podstawowym lub średnio zaawansowanym poziomem języka portugalskiego, z pewnością wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

To jednak nie wszystkie korzyści wynikające ze znajomości portugalskiego. Pozwala on bowiem na czytanie w oryginale literatury portugalskich autorów takich jak chociażby Paulo Coelho, Fernando Pessoa czy José Luís Peixoto, także oglądać portugalskojęzyczne filmy.

Jak rozpocząć naukę języka portugalskiego

Jeśli chodzi o portugalski podstawy możesz opanować za pomocą książek, aplikacji na telefon czy samouczków dostępnych w internecie. Samą konwersację oraz ćwiczenie poprawnej wymowy warto opanować z nauczycielem, najlepiej native speakerem, który przekaże Ci nie tylko wiedzę, ale również zwróci uwagę na niuanse możliwe do wychwycenia tylko przez rodzimych Portugalczyków. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wykupienia pojedynczych godzin języka portugalskiego przez internet. Nauczyciel łączy się wówczas z Tobą za pomocą komunikatora, a cała lekcja odbywa się drogą online. Możesz więc uczyć się z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie, który oczywiście wcześniej ustalisz z nauczycielem.

Nauka portugalskiego przez internet to zdecydowana wygoda, zwłaszcza, jeśli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania brakuje placówek, które oferują tego rodzaju kursy.

Lekcje online odbywają się indywidualnie, co oznacza, że jesteś jedynym uczniem nauczyciela podczas danej godziny. Zapewnia to dużą swobodę i jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które są nieśmiałe i w grupie czują się skrępowane. Podczas lekcji indywidualnej dystans między uczniem a nauczycielem jest o wiele mniejszy, a sama rozmowa luźna i bezstresowa. To zdecydowanie korzystnie wpływa na efekty samej nauki.

Jeśli chcesz dodatkowo poszerzyć nasze słownictwo poza tym, które poznajesz podczas lekcji, przydatne mogą być różnego rodzaju pomoce naukowe. W tej roli świetnie sprawdzają się fiszki, czyli małe bloczki, na których z jednej strony napisane jest zdanie lub słowo po portugalsku, a na rewersie polskie tłumaczenie. Ten sposób możemy utrwalać znajomość słówek gdziekolwiek będziesz: jadąc autobusem lub pociągiem, czekając w kolejce w sklepie czy podczas spaceru z psem.

Nauka portugalskiego to przede wszystkim świetna zabawa. Już dziś zrealizuj swoje postanowienie noworoczne i zapisz się na kurs portugalskiego!

Kategorie
Pozostałe