Pokój dzienny w stylu modernistycznym – jakie dodatki doskonale się sprawdzą?

Myślą przewodnią stylu modernistycznego jest połączenie estetyki z praktycznością. Większość przedmiotów znajdujących się we wnętrzach albo ma jakąś funkcję albo wartość. Warto wspomnieć, że charakteryzuje je prostota, ale jednocześnie modny i stylowy design.

Cechy dodatków dla wnętrzach

Modernizm to nowoczesne uproszczenie przedmiotów. Dekoracje zazwyczaj mają geometryczne kształty, ale są jednocześnie subtelne i eleganckie. Wiele możliwości zapewnia tendencja do mieszania barw niezwykle intensywnych z tymi bardziej uniwersalnymi. W ten sposób przełamać można monotonie, która niezwykle często może powstawać w takich wnętrzach. Zdecydowanie się na jeden kolor dominujący pozwoli zachować harmonie w salonie.

Oświetlenie

Modernistyczny pokój dzienny powinien być jasny i przestronny. Odpowiednie lampy skierowane w każde miejsce pomieszczenia zapewnią światło również podczas wieczoru. Ich kształty są zazwyczaj proste, ale jednocześnie bardzo stylowe. Ciekawym połączeniem są trzy takie same modele wiszące obok siebie. Warto również zainwestować w lampę podłogową. Wprowadza ona do pomieszczenia wyjątkowy klimat, a nowoczesny, geometryczny kształt z całą pewnością dopełni aranżacji. Modne lampy maja geometryczne, proste wzory i nieoczywiste kolory, na przykład czarny.

Półki

Stworzenie dodatkowego miejsca dla dekoracji lub książek to praktyczne rozwiązanie, w którego zastosowaniu pomoże szeroki wybór na agatameble.pl. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by cechowała je absolutna prostota. Półki o kilku kolorach mogą nieco zaburzyć harmonię panująca we wnętrzu.

Plakaty i obrazy

Odpowiednie ilustracje będą dopełnieniem każdej aranżacji. W salonie modernistycznym warto postawić na wzory geometryczne o mocnych i nasyconych kolorach, które wprowadzą do wnętrza powiew świeżości. Warto zachować pewną spójność w tej kolorystyce i zdecydować się na kilka dekoracji w barwie, która dominuje na obrazie.

Kategorie
Mieszkanie