Pierścionki zaręczynowe – 4 cechy dobrej biżuterii

Jest taki dzień, o którym większość kobiet myśli z wypiekami na twarzy. Swoiste preludium do przyszłego wspólnego życia, moment, w którym ukochany, wymarzony chłopak kłęka na kolano, wyciąga z kieszeni pierścionek i prosi swoją dziewczynę o rękę. I niezależnie od tego, czy zaręczyny przebiegają w sposób tradycyjny, czyli w obecności rodziców obojga narzeczonych, czy też znacznie bardziej intymnie – tylko wśród przyszłych nowożeńców, pamiątka tego wydarzenia zdobić będzie palec wybranki aż po grób. Pierścionki zaręczynowe, wręczane przez mężczyzn kobietom, które pragną poślubić to długa tradycja i warto zadbać o to, by noszona na palcu ozdoba była odpowiednio dopasowana do charakteru i osobowości osoby, dla której jest przeznaczona.

 

  1. Pierścionki zaręczynowe – ręczne wykończenie

  2. Wysoka jakość – pamiątka na całe życie

  3. Ozdobny kamień – w blasku kryształu

  4. Właściwa pielęgnacja – by pierścionek lśnił jak najdłużej

 

Pierścionki zaręczynowe – ręczne wykończenie

 

Pierścionki zaręczynowe powinny mieć własny charakter, tak, by dopasować je do osobowości kobiety obdarowywanej. Nic więc dziwnego, iż firmy specjalizujące się w produkcji tego rodzaju biżuterii dbają o jak najlepsze wykonanie i indywidualne projekty. Współpraca wielu osób doprowadza do tego, iż każdy z egzemplarzy pierścionka nosi w sobie część wizji projektanta, osoby odpowiedzialnej za wykonanie oraz wykończenie. Na każdym etapie produkcji istnieje możliwość poprawienia bądź ulepszenia projektu, ostateczne wykonanie jest więc całkowicie indywidualnym produktem. Ręcznie wykończone pierścionki zaręczynowe nigdy nie są takie same.

 

Wysoka jakość – pamiątka na całe życie

 

Pierścionki zaręczynowe jako symbol narzeczeństwa to pamiątka na całe życie. Powinny być wykonane z materiału o jak najwyższej jakości. Metale szlachetne – złoto i srebro wydają się tu najlepszym wyborem, jednak wpływ na dobór metalu, z jakiego wykonana jest biżuteria, ma nie tylko cena. Trzeba pamiętać, iż metale szlachetne są naturalnie miękkie, aby więc pierścionki zaręczynowe zachowały trwałość jak najdłużej, konieczne jest wykorzystywanie ich stopów z różnymi metalami nieszlachetnymi. Dzięki temu przy zachowaniu wysokiej wartości osiąga się znacznie dłuższą wytrzymałość, co jest niezwykle istotne przy produkcji tego typu biżuterii.

 

Ozdobny kamień – w blasku kryształu

 

Błyszczące oczko (jedno lub wiele) to ozdoba, którą zawierają najczęściej pierścionki zaręczynowe. Chętnie wybierany jest oczywiście diament, ale zarówno natura jak i nauka stworzyły wiele kamieni, które są równie atrakcyjnymi wypełnieniami biżuterii. Wiele z nich należy do tej samej grupy minerałów, różnią się jedynie barwą. Kamienie naturalne występują w przyrodzie w stanie surowym, wymagają jedynie drobiazgowej obróbki. Rozwój nauki umożliwił wykorzystanie sztucznych odpowiedników kamieni szlachetnych, a nawet stworzenie całkowicie nowych odmian, cechujących się jednakową barwą i właściwościami mechanicznymi. Oczywiście zawsze pożądane będą pierścionki zaręczynowe, których główną ozdobą będą perły.

 

Właściwa pielęgnacja – by pierścionek lśnił jak najdłużej

 

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa zachowania trwałości i intensywności blasku przez jak najdłuższy okres. Należy zadbać o to, by podczas kąpieli, intensywnych prac fizycznych czy uprawiania sportu pierścionki zaręczynowe spoczywały w odpowiednich, przeznaczonych tylko do tego celu, pudełeczkach. Co jakiś czas powinno się polerować miękką ściereczką powierzchnię biżuterii, usuwać także trzeba jak najszybciej pozostałości po kremach i innych kosmetykach. I najważniejsze – przynajmniej raz do roku pierścionki zaręczynowe powinny trafiać do jubilera, który sprawdzi czy nie nastąpiły zniszczenia lub obluzowania w zamocowaniach i zlutowaniach. Odpowiednia dbałość o pamiątkową biżuterię to gwarancja jej długiej trwałości.

Kategorie
Poradniki