Olejki do włosów – po co ci i jak je stosować?

Piękne i zdrowe włosy to niewątpliwa ozdoba. Niestety, nie zawsze jest nam dane cieszyć się gęstymi i silnymi pasmami. Przesuszenie, łamliwość, rozdwojone końcówki – to częste problemy, z którymi zmagają się panie w każdym wieku. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na przywrócenie włosom dobrej kondycji. Jest nim stosowanie olejków do włosów. To prosta i skuteczna metoda, która pomogła już wielu osobom odzyskać piękny wygląd włosów.

Kiedy stosować olejki?

Stosowanie olejków do włosów może być przydatne w bardzo wielu sytuacjach – pomogą one we wzmocnieniu włosów słabych i łamliwych, poradzą sobie w przypadku przesuszenia lub zniszczenia pasm w wyniku nadmiaru zabiegów i koloryzacji. Olejki do włosów warto stosować również wówczas gdy mamy problemy z puszącymi się pasmami, które nie dają się ułożyć. Pomagają również w rozczesywaniu włosów.

W jaki sposób je używać?

Olejki do włosów warto nakładać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tak zwane olejowanie włosów – sporą ilość kosmetyku wmasowujemy w pasma na kilka godzin przed myciem głowy. Jeśli nie mamy jednak czasu na takie zabiegi możemy zastosować niewielką ilość kosmetyku na świeżo umyte, wilgotne włosy – szczególnie końcówki.

Co daje stosowanie olejków do włosów?

Dobrej jakości olejki do włosów takie jak olejek arganowy, rokitnikowy czy ten ze słodkich migdałów doskonale nawilżają włosy i przywracają im równowagę. To jednak nie wszystko. Olejek zamyka łuski włosa, dzięki czemu zapobiega rozdwajaniu się końcówek i łamliwości kosmyków. Co ważne, w składzie olejków znajdują się witaminy i minerały, które sprawiają, że włosy stają się grubsze i mocniejsze. Część olejków do włosów działa również korzystnie na skórę głowy pomagając zwalczyć problemy takie jak łupież czy podrażnienia skóry.

Jak widzisz, regularne smarowanie włosów olejkami dać może naprawdę dobre efekty i pomóc w przypadku wielu różnych przypadłości – od wysuszenia pasm po poważniejsze problemy takie jak np. łupież. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego rodzaju kosmetyków.

Kategorie
Uroda