Niedana koloryzacja lub cięcie. Jak poradzić sobie z „tragedią” na głowie?

Kobiety kochają dbać o swoje włosy. Zmiana fryzury, czy koloru jest świetną metamorfozą. Gorzej, jeżeli wizyta u fryzjera zakończy się swoistą „tragedią” na głowie. Nieudane cięcie, czy spartaczony kolor niestety powodują kompleksy, ale i złość na fryzjerkę. W takiej sytuacji nie należy płacić za usługę, ani ponownie oddawać się w ręce tego „specjalisty od siedmiu boleści”. Oczywiście nie można też zaszyć się w domu i czekać, aż kolor zejdzie i włosy odrosną, wszak do pracy chodzić trzeba. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla was krótki poradnik, co zrobić, gdy fryzjer się nie popisał. Możliwości jest wiele, ale warto zastanowić się nad przedłużeniem włosów.

Spokojnie to tylko awaria… na głowie

Piękne włosy są synonimem kobiecości, tutaj nie ma znaczenia, czy są one długie, czy krótkie. Nawet cięcia a la Twiggy mogą być bardzo stylowe i ultra kobiece. Wszystko zależy od umiejętności fryzjera. Bywają jednak sytuacje, że koleżanka poleciła Ci nowego stylistę i pod wpływem jej opinii zdecydowałaś się na wizytę. Jednak zamiast stylowego cięcia na głowie masz coś, co mogłabyś porównać do rezultatu tego, gdyby obcięło cię 3-letnie dziecko. Co w takiej sytuacji zrobić, gdy włosy są totalnie źle wycieniowane? Owszem pierwsze, co kojarzy się to uderzyć fryzjera, ale my przemocy nie popieramy, zatem warto co najwyżej powiedzieć mu, co myślimy o jego umiejętnościach, a następnie wyjść i już nigdy nie wracać w to miejsce. Rozwiązaniem w przypadku nieudanego cięcia i cieniowania jest przedłużanie włosów z Remy-Hair.pl. Owszem możesz zdecydować się na profesjonalne wykonanie w salonie fryzjerskim, bądź też wybrać się do sklepu z włosami do przedłużania. Można w nim zakupić zarówno włosy do tulejek, czy też ringów, bądź też pasemka clip on. Te ostanie pozwolą na samodzielne przedłużanie włosów. Wystarczy tylko wpiąć je we włosy i gotowe.

Peruka to może być dobry wybór

Zdarzają się sytuacje ekstremalne, gdzie fryzjer spartaczył cięcie i kolor. I tak zamiast z pięknym ombre i longbobem, masz na głowie suche siano w kolorze żółtka jaja. Taką fryzjerską masakrę naprawdę ciężko naprawić. Przede wszystkim musisz poczekać kilka dni i w tym czasie nawilżać włosy. Wtedy też możesz zdecydować się na korektę koloru. Do tego czasu możesz zdecydować się na zakup peruki. Możesz wybrać taką, które przypominała twoją wcześniejszą fryzurę, bądź też zaszaleć i wybrać bardziej ekstrawagancką. Ważne jest by wybrać taką, która jest wysokiej jakości, najlepiej z włosów naturalnych, gdyż te syntetyczne już na pierwszy rzut oka fatalnie się prezentują.

Dekoloryzacja i korekta

Czasami przed przedłużaniem włosów konieczna jest korekta cięcia i dekoloryzacja. Tutaj już nie należy słuchać rad innych, lecz wybrać sprawdzony przez ciebie salon fryzjerki, gdzie mamy absolutne zaufanie do fryzjerów. Dzięki ich umiejętnościom Twoja fryzura może zdecydowanie lepiej się prezentować, ponadto czasami konieczna bywa też dekoloryzacja, czyli ściąganie koloru. Najbezpieczniejsze dla włosów jest użycie koloru peel, który nie obciąża tak mocno włosów, jednak często bywa tak, że ten zabieg należy kilkakrotnie powtarzać. Po takim zabiegu najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja, zatem używanie kosmetyków silnie nawilżających. Są to oczywiście odżywki, jak i maseczki, warto też postawić na różne olejki np. arganowy. Dekoloryzacje można też wykonać samodzielnie w domu, ale naszym zdaniem lepiej nie rezygnować, aby nie pogorszyć jeszcze efektów.

A może czapka?

Inną możliwością jest też noszenie czapek. Cóż może nie jest to najlepsza opcja, ale zawsze lepsza niż żadna. Jest tylko jeden problem, szczególnie gdy w pracy obowiązuje dress code, to wtedy czapka absolutnie się nie sprawdzi, a szef może nie zrozumieć, że zostałaś trendsetterką i inspirowałaś się blogerami. Noszenie kaptury to także nie najlepsza opcja, szczególnie gdy za oknem ciepło. Zatem może lepiej nie oszczędzać i wybrać przedłużanie włosów, bądź też korektę cięcia.

Jeżeli i Ciebie dotknie problem nieudanej koloryzacji, czy też cięcia to absolutnie się nie załamuj. Przede wszystkim pamiętaj, aby już więcej nie oddać się w ręce tego fryzjera. Skorzystaj zatem z naszego poradnika, gdzie proponujemy ci najlepsze rozwiązana. Oczywiście musisz się liczyć z tym, że przedłużanie włosów, czy dekoloryzacja do tanich nie należą, ale nie warto oszczędzać, bo to lepsza opcja niż noszenie czapki latem.

Kategorie
Uroda