Mezoterapia – wszechstronny zabieg praktycznie na wszystko!

Mezoterapia to wyjątkowo popularny zabieg estetyczny, z którego korzysta wiele znanych osób. Opinie na temat mezoterapii są wyjątkowo pochlebne, głównie ze względu na spektakularne efekty, ale także małą inwazyjność zabiegu. Mezoterapia igłowa, mikroigłowa, czy bezigłowa sprawdza się w przypadku wielu defektów skóry, jak zmarszczki, utrata jędrności, a nawet blizny, rozstępy, czy nadmierne wypadanie włosów. Dodatkową zaletą tego rodzaju zabiegów jest atrakcyjna cena mezoterapii.

Mezoterapia igłowa, bezigłowa, mikroigłowa – rodzaje zabiegów

Mezoterapia polega na wprowadzeniu różnych substancji rewitalizujących w głębsze warstwy skóry przy pomocy punktowej iniekcji lub z wykorzystaniem urządzenia wyposażonego w mikroigiełki. Pod słowem ,,mezoterapia” tak naprawdę kryje się kilka zabiegów, a każdy z nich ma inny przebieg.

Zabieg mezoterapii dostępny jest w kilku wariantach i w zależności od obranej metody lekarz wykorzystuje inny koktajl odżywczy, dobrany według indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. Na czym polega różnica między zabiegami oraz jak wygląda mezoterapia igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Jak działa mezoterapia igłowa i mikroigłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg estetyczny, który efekty poprawiające kondycję skóry zawdzięcza składnikom aktywnym, punktowo wstrzykiwanym w wybrane partie ciała. Za pomocą cieniutkiej igły dokonuje się iniekcji wybranych substancji. Wartościowy kompleks związków działających można wstrzykiwać w większe parcie, np. na całą twarz, brzuch, czy dekolt, ale także w mniejsze zmiany, jak np. rozstępy, blizna, czy lwia zmarszczka na czole.

Zabieg jest na tyle bezpieczny, że nadaje się także do podania w delikatne części ciała, dlatego równie często przeprowadzana jest mezoterapia np. okolic intymnych czy oczu, która pozwala usunąć kurze łapki, cienie i worki pod oczami.

Pacjenci często decydują się także na mezoterapię skóry głowy, która odżywia cebulki włosów. Mezoterapia skóry głowy jest doskonałym sposobem hamującym nadmierne wypadanie włosów i łysienie. Włosy po serii zabiegowej zostają pobudzone do wzrostu, a widoczne efekty to gęsta, zdrowa i pełna blasku fryzura.

Najczęściej do mezoterapii wykorzystuje się mieszanki, które zawierają związki takie jak np.:

  • kwas hialuronowy – jest jednym z najczęściej wybieranych składników, pobudza produkcję kolagenu, redukuje zmarszczki i wygładza cerę.
  • witaminy, związki mineralne, aminokwasy – kompleksy witaminowo-mineralne odżywiają skórę, wzmacniają i nadają zdrowego, promiennego wyglądu;
  • l-karnityna – to silny antyoksydant, wykazuje działanie ochronne na cząsteczki skóry oraz wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej;
  • kwasy nukleinowe – stanowią składnik wszystkich żywych komórek, podane podskórnie aktywują produkcję i regenerację na poziomie komórkowym.

Drugą, równie popularną metodą jest mezoterapia mikroigłowa. Zabieg taki przeprowadza się przy użyciu specjalistycznego urządzenia, które jest wyposażone w mikroigiełki. Pod wpływem setek maleńkich nakłóć składniki aktywne nakładanych preparatów docierają do skóry ze zwiększoną intensywnością. Stosowanie kremów zewnętrznie nigdy nie przyniesie tak spektakularnych efektów, jak podanie ich wprost w miejsce problemu.

W przypadku mezoterapi mikroigłowej zyskujemy także jeszcze jedno, ważne działanie, czyli naturalną regenerację organizmu. Setki mikrouszkodzeń wywołują aktywację naturalnych procesów naprawczych, dzięki czemu skóra staje się gęsta, wyraźnie ujędrniona i młodsza.

Nowoczesna mezoterapia – wampirzy lifting i mezoterapia kolagenowa Nithya

Osocze bogatopłytkowe PRP, określane także jako wampirzy lifting, czy ostrzykiwanie osoczem, to nic innego jak mezoterapia przy użyciu specjalistycznie pozyskanego osocza z krwi Pacjenta. Zabieg taki odznacza się wysoką skutecznością w połączeniu z bezpieczeństwem. Nie ma chyba drugiej tak naturalnej, a jednocześnie efektownej metody odmładzania i redukcji niedoskonałości.

W Klinice Miracki osocze pozyskuje się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu otrzymujemy koncentrat płytek krwi zawierający zwiększoną ilość czynników wzrostu i składników inicjujących odbudowę skóry. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP HD Magellan pozwala na uzyskanie doskonałych efektów nawet przy problematycznych defektach, jak cellulit, blizny i głębokie rozstępy.

Kolejną, równie skuteczną metodą redukującą niedoskonałości, jest mezoterapia kolagenowa Nithya. Zabieg polega na podaniu preparatu, zawierającego przede wszystkim wysokiej jakości, naturalny kolagen. W przypadku odmładzania i rewitalizacji skóry efekty po mezoterapii kolagenowej pojawiają się niemal natychmiast. Twarz staje się wyraźnie młodsza, nawilżona i promienna.

Jeśli interesują Cię zabiegi mezoterapii, zapraszamy na stronę, gdzie możesz przeczytać na temat poszczególnych metod, Dowiesz się na jakie efekty możesz liczyć oraz poznasz opinie ekspertów medycyny estetycznej: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Kategorie
Zdrowie