Lifting twarzy – na czym polega

Czas nie dla wszystkich bywa łaskawy. W miarę jego upływu coraz bardziej widoczne stają się nie tylko zmarszczki, ale również i przebarwienia oraz wiotczejąca skóra. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy pragną cofnąć skutki upływającego czasu. Stąd też coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, a wśród nich – lifting twarzy.

Lifting twarzy ceniony jest przede wszystkim ze względu na działanie odmładzające; może również subtelnie korygować rysy twarzy, nadając im młodzieńczego wyglądu. Lifting to prosty i subtelny sposób na przywrócenie twarzy młodości i świeżości, a jego zaletą jest również niezauważalność interwencji chirurgicznej.

Lifting twarzy to idealny sposób na usunięcie zmarszczek lub zmniejszenie bruzdy nosowo-wargowej. Spektakularne efekty uzyskiwane dzięki zabiegowi są widoczne zwłaszcza na czole oraz brwiach – te ostatnie bowiem ulegają podniesieniu w efekcie zabiegu.

Lifting twarzy polega na naciągnięciu skóry, która z wiekiem coraz bardziej opada, powodując nieestetyczne marszczenie się skóry. Lekarz przeprowadzający zabieg ma za zadanie naciąć i przesunąć mięśnie tkanek w tych miejscach twarzy, które opadły. Nacięcie prowadzone jest w sposób taki, aby jak najmniej były widoczne ślady – lekarz wybiera zatem takie miejsca jak skroń oraz miejsce za uchem, kończąc na linii włosów. Takie poprowadzenie nacięć sprawia, iż niewidoczne stają się ślady po wykonaniu zabiegu.

Lifting twarzy sprawia, iż skóra układa się na mięśniach, zachowując w pełni mimikę twarzy. Niezmiernie ważny jest tu efekt naturalności, który zachodzi przy jednoczesnej widocznej poprawie stanu napięcia skóry.

Zabieg liftingu twarzy wymaga jednego dnia pobytu w klinice, gdyż osoba poddawana jest przed zabiegiem znieczuleniu. Naturalnym jest wystąpienie po zabiegu liftingu opuchnięć i sinień, jednak ustępują one w miarę upływu czasu. Po wykonaniu zabiegu należy nosić przez okres około dwóch tygodni specjalną maskę na twarz.

Lifting twarzy pozwala cieszyć się młodszą twarzą o jakieś przez okres około dziesięciu lat. Po zakończeniu zabiegu pacjent już po trzech do pięciu dni może wrócić do normlanego funkcjonowania, choć przez około czternaście dni jest jeszcze zobowiązany do noszenia specjalnej maski, aby utrwalić efekty zabiegu.

undefined

Kategorie
Uroda