Krynica-Zdrój na Sylwestra – jakie apartamenty w górach okażą się strzałem w dziesiątkę?

Ludzie wznoszący toast na sylwestra

Krynica-Zdrój jest idealną destynacją dla rodzin oraz mniej zaawansowanych piechurów. Z jednej strony to miejsce przyciąga zapalonych narciarzy i poszukiwaczy punktów widokowych, z których rozciągają się oszałamiające krajobrazy. Z drugiej strony zaś to miejscowość zdrojowa z piękną architekturą, bogatą ofertą gastronomiczną i kilkoma ciekawymi muzeami. Atrakcje Krynicy-Zdroju sprawiają więc, że na pewno znajdziesz tu coś dla siebie – także w sylwestra!

Z tekstu dowiesz się:

  • czy sylwester w górach to coś dla Ciebie,
  • jakie apartamenty w górach ma do zaoferowania Krynica-Zdrój.

W Krynicy-Zdroju odnajdzie się zarówno amator górskich szlaków z dłuższym stażem, jak i zwolennik nieco mniej aktywnego wypoczynku. Jest tu mniej tłoczno niż w Zakopanem, a uzdrowiskowa tradycja nadaje Krynicy-Zdrój unikalną, nieco bardziej kameralną atmosferę. Czym jeszcze miejscowość może skusić Cię w ostatni dzień roku?

Krynica Zdrój – sylwester w górach dla początkujących

Nie ma tu wprawdzie ośnieżonych czterotysięczników. Na zapalonych piechurów i spragnionych górskich widoków czekają jednak:

  • Jaworzyna Krynicka – czyli niecałe 1200 m.n.p.m. Na tych, którzy nie przepadają jednak za górskimi wędrówkami, czeka wygodna kolejka gondolowa. Na górze z kolei znajduje się góralska gospoda serwująca wyborną lokalną kuchnię.
  • Wieża widokowa i Słotwiny Arena – czyli zapierające dech w piersiach krajobrazy i białe szaleństwo. Wieża góruje nad całym narciarskim zagłębiem, które miniesz po drodze do strefy widokowej. Zdecydowanie warto tam dotrzeć – na pieszo lub samochodem. Jeśli trafi Ci się bezchmurny dzień, zobaczysz z Wieży widokowej imponującą panoramę Tatr!
  • Muzeum Nikifora – muzeum gromadzi spory zbiór tego malarza prymitywisty, a w okolicy głównego deptaku znajdziesz też jego pomnik i upamiętniającą jego działalność tablicę. Jeśli Krynica-Zdrój ma swojego artystę, jest nim bez wątpienia właśnie on – Epifaniusz Drowniak, zwany Nikiforem Krynickim.

Masz coraz większa ochotę na sylwestra w górach? Mamy dla Ciebie kolejną dobrą informację – noclegi Krynica-Zdrój to wygodne pokoje położone w różnych częściach miasta.

Noclegi Krynica Zdrój – jak znaleźć najlepsze kwatery?

Możesz wybrać apartamenty zlokalizowane bliżej historycznego centrum i domów zdrojowych lub też położone na okolicznych wzniesieniach. Na młodszych i starszych narciarzy czekają z kolei apartamenty w górach zlokalizowane tuż przy Arenie Słotwiny.

Zwolennicy pokojów w najwyższym standardzie znajdą w Krynicy-Zdroju nowoczesne mieszkania, w sam raz dla pary zdecydowanej na romantycznego sylwestra we dwoje. Z kolei na tych, którzy wymarzyli sobie aktywne zwieńczenie roku, czekają wygodne noclegi w kamienicach lub wydzielonej części domków jednorodzinnych.

Kategorie
Polecane