Kamienie do biżuterii – jakie są modne w tym sezonie?

Wykorzystywanie kamieni w biżuterii znane jest od wielu wieków. Niemal każdy okaz, niezależnie od tego, czy zaliczany jest do kamieni szlachetnych (np. rubin czy tanzanit) czy ozdobnych (jak kwarc) można z powodzeniem zastosować jako ciekawą i unikatową ozdobę naszyjnika czy bransoletki. Nawet sztuczny odpowiednik brylantu, czyli cyrkonia, przydaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru i uroku. Jakie kamienie do biżuterii w tym sezonie będą najmodniejsze i jaki rodzaj ozdób nosić, by wpisywać się w obecne trendy?

Biżuteryjne trendy jesień-zima 2019/2020

Obecny sezon obfituje w okazałą i bogato zdobioną biżuterię. Do najgorętszych hitów bieżących trendów z pewnością zaliczyć można długie i bardzo duże kolczyki, których metalowa baza pokryta jest drobnymi migoczącymi kamieniami. Nie mniej popularne na światowych wybiegach zwiastujących jesienno-zimową modę były chokery, czyli ozdoby osadzone bardzo blisko szyi. Szczególnie trendy są ich metalowe i skórzane warianty, a także bardzo okazałe i wysadzane sztucznymi kolorowymi kamieniami. Omawiając bieżące trendy nie można pominąć również broszek w wersji maxi. W tego rodzaju ozdobach również królują sztuczne kamienie w intensywnych kolorach. Do łask wracają również bardzo strojne naszyjniki, suto przyozdobione kamieniami. Migoczące kolie zdecydowanie wpiszą się w jesienno-zimową modę. Nie można zapomnieć również o ponadczasowych perłach, szczególnie w zestawieniu ze srebrem i brylantami czy cyrkoniami. Jak niemal każdej jesieni, w tym roku również w trendach odnaleźć można styl boho, czyli mnogość piórek, chwostów i kolorowych rzemyków. Bogactwo stylów i kolorów pozwala na niemal dowolną interpretację trendów i pełne dopasowanie do własnego stylu.

Miejsce na foto1

Efektowne kamienie stosowane do wyrobu biżuterii

Jak widać, bieżący sezon pozwala nam na dowolne wręcz miksowanie różnych kamieni w biżuterii, w myśl zasady – im więcej, tym lepiej. Można puścić wodze fantazji i wedle własnego uznania łączyć ze sobą różne kamienie szlachetne charakteryzujące się wyjątkową brylancją (lśnieniem), jak i ozdobne i cały czas wpisywać się w tegoroczne trendy. Zarówno wielbicielki barokowego przepychu, stylu grounge, jak i subtelne minimalistki, mogą z powodzeniem wykorzystywać kamienie przy własnoręcznym tworzeniu biżuterii. Kamienie naturalne i sztuczne mogą występować w formie pojedynczej ozdoby, np. w postaci minimalistycznego, ale przykuwającego wzrok wisiorka, jak i w wersji bardzo strojnej kolii łączącej w sobie wiele mniejszych i większych kamieni, wykonanej np. przy pomocy efektownej techniki sutasz. Kamienie, takie jak agat przypominający kolorowe słoje drzew, opal z migocącymi drobinkami oraz jaspis cesarski w odcieniach fioletu i czerwieni, zachwycają niepowtarzalnymi wzorami, doskonale wpisują się w styl etniczny i świetnie zaprezentują się w sąsiedztwie kolorowych rzemyków czy piórek. Te i wiele innych naturalnych kamieni można dostać w sklepie Korallo pod adresem https://www.korallo.pl/kamienie-naturalne-i-syntetyczne.

Kategorie
Uroda