Jesień – teraz najlepiej zacząć depilację laserową

Idealnie gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Obecnie istnieje wiele metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie wszystkie jednak cechują się równie wysoką skutecznością. Wśród tych, które dają najlepsze i najbardziej długotrwałe efekty wymienić należy depilację laserową. Jesień jest dobrym czasem na rozpoczęcie sesji zabiegów, które mogą pomóc nam w osiągnięciu idealnie gładkiej skóry. Dlaczego? Przekonajmy się. 

Laserowe usuwanie włosów – na czym polega?

W tej metodzie depilacji wykorzystuje się laser diodowy. Emitowana przez niego wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik, który znajduje się w cebulkach włosowych. Wiązka światła zmienia się w energie termiczną, która uszkadza struktury odpowiedzialne za wzrost włosków. 

Depilacja laserem diodowym – dlaczego nie należy przeprowadzać jej latem?

Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczne, jednakże trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, zabiegów tych nie wykonuje się na opalonej skórze, ponieważ mogłoby to doprowadzić do powstania przebarwień. Również wystawianie depilowanej skóry na działanie promieni słonecznych jest niewskazane, ze względu na ryzyko występowania podrażnień. Z tego właśnie względu odradza się rozpoczynanie zabiegów depilacji laserowej w czasie letnich miesięcy.

Jesień – idealny czas na usuwanie owłosienia

Trwała depilacja laserem jest możliwa, jednak konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów, które pozwolą na całkowite zniszczenie lub znaczne osłabienie mieszków włosowych. Zabiegi depilacji laserowej powinny odbywać się od 4 do 6 razy. Każdy z kolejnych zabiegów przeprowadza się po upływie 6 tygodni. Dlatego też rozpoczynając je jesienią możemy mieć pewność, że depilacja laserowa przyniesie nam upragnione efekty jeszcze przed nadejściem lata. 

 

Podsumowując, laser diodowy skutecznie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie dając długotrwałe efekty. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie swojej skóry i decydować się na zabiegi w miesiącach, w których słońce nie operuje już tak silnie. Właśnie dlatego jesień to doskonały czas na to, by zadbać o gładkość skóry.

Kategorie
Uroda