Jakościowa odzież kosmetyczna – bądź ozdobą swojego salonu

Personel w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich, SPA i innych, podobnych miejscach, ubrany jest z reguły w swego rodzaju uniformy, jednolite stroje do pracy. Dlaczego stosuje się ubrania kosmetyczne? Czy stoi za tym coś więcej poza estetyką?

Wygoda

Ubranie dla kosmetyczki lub fryzjera, jak każdy strój roboczy, powinno cechować się dużym komfortem noszenia. Osoba taka ma je na sobie przecież przez cały dzień. Strój dla kosmetyczki lub innego personelu z miejsc zajmujących się kosmetyką i urodą klientów jest zatem komfortowy, nie krępuje ruchów i pozwala na wygodną pracę przez cały czas. Cechuje się też dużą przewiewnością, co ważne, ponieważ wykonując pracę przez cały dzień, pocimy się i moglibyśmy czuć się niekomfortowo w przepoconym ubraniu. Stroje do gabinetów kosmetycznych mają zatem pod tym względem przewagę nad tym, co nosimy na co dzień. Szczególnie kobiece ubrania nie zawsze są przecież wygodne i stworzone z przewiewnych materiałów. Na piękny wygląd kosztem wygody możemy sobie pozwolić na spotkaniu towarzyskim lub w drodze do pracy, lecz nie w jej trakcie, gdzie przebywamy cały dzień.

Higiena

Charakterystyczny biały fartuch kosmetyczny lub inny tego typu strój ze względu na zastosowane materiały jest też produktem higienicznym, nieuczulającym. Sprawą wartą wspomnienia jest też oczywiście to, że ubranie takie nie powoduje żadnego zagrożenia dla obsługiwanych klientów. Nie chciałbyś przecież znaleźć się w sytuacji, w której szedłbyś do fryzjera z nadzieją na nową atrakcyjną fryzurę, a wyszedłbyś z tego miejsca z wysypką lub zakażeniem. Specjalistyczny strój eliminuje takie ryzyko.

Reklama

Stosowanie określonych strojów w gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich ma też swoje uzasadnienie marketingowe. Często nadrukowuje się na nie np. logo firmy. Jest to więc swoisty uniform firmowy, reklamujący daną markę i odróżniający pracowników danego miejsca od klientów. Pozwala to też uniknąć niezręcznych sytuacji, gdy personel zostanie wzięty za klienta i generuje nawet pewien poziom prestiżu i respektu wobec obsługujących osób.

Wygląd

Kwestie estetyczne nie mogą być w tym wypadku bez znaczenia – w końcu mówimy o salonach urody. Elegancki strój kosmetyczny pozwoli Ci dobrze wyglądać w swoim gabinecie i być niejako jego wizytówką. Jak klientka gabinetu kosmetycznego miałaby mieć zaufanie do obsługi, jeśli ta raziłaby nieestetycznym wyglądem? Wybierając proste, lecz bardzo eleganckie ubrania kosmetyczne masz pewność, że Twój wygląd nie zniechęci do Ciebie żadnego z Twoich klientów.

Profesjonalne ubrania kosmetyczne znajdziesz w sklepie Beauty-Partner – sprawdź już teraz i wyposaż swój salon lub gabinet.

Kategorie
Pozostałe