Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny?

Zaręczyny to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej pary. Przed mężczyzną stoi poważne zadanie wyboru pierścionka i stworzenia wyjątkowej atmosfery tego dnia. Sposób w jaki dojdzie do oświadczyn pozostawiamy w Twoich rękach, ale z przyjemnością podpowiemy jak wybrać idealny pierścionek.

Pierścionki zaręczynowe Poznań – jaki wybrać?

Ze względu na podniosłość wydarzenia uznaje się, że kruszec powinien być trwały i szlachetny. Te cechy spełnia złoto, będące jednocześnie jednym z chętniej wybieranych. Klasyczne żółte zabarwienie złota przypadnie do gustu zarówno osobom nowoczesnym, jak i ceniącym sobie tradycję. Złote pierścionki zaręczynowe to prawdziwa klasyka, ale niejedyny wybór. Białe i różowe złoto zachwycą swoim chłodniejszym odcieniem i oryginalnością. Biżuteria z białego złota wyróżnia się szlachetnością i spełnia wymagające oczekiwania, natomiast różowe złoto nawiązuje do stylu vintage, jak i współczesnych rozwiązań jubilerskich. Różowy kruszec wraz z diamentem czy topazem odwzorowują stylistykę retro, zaś proste geometryczne wzory bardziej odpowiadają na nowoczesne potrzeby.

Kamień- na który postawić?

Poza kruszcem, z którego pierścionek jest wykonany, ważną rolę pełni kamień dekoracyjny. Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie diamentu. Umieszczając go w pierścionku zaręczynowym, marzenie można łatwo spełnić. Przyniesie nie tylko radość, ale jako najtwardszy z minerałów- będzie trwał długie lata, pełniąc równocześnie symboliczną rolę trwałego związku. Oszlifowany diament (zwany powszechnie brylantem) zawsze pięknie się prezentuje i nie ulega zniszczeniu- nawet po wielu latach wciąż lśni, a na jego powierzchni nie pojawiają się żadne rysy ani zmatowienia. Jeśli nie diament, to podobnymi właściwościami cechują się szmaragd, rubin lub szafir. Wymienione kamienie szlachetne charakteryzują się zbliżoną twardością i estetyką. W przypadku pierścionków zaręczynowych odradza się wybór kamieni półszlachetnych (np. cyrkonia), ponieważ nie wykazują dostatecznej odporności.

Kategorie
Poradniki