Jaką odżywkę do paznokci wybrać?

Nie każda z nas jest posiadaczką pięknych, mocnych paznokci. Czasem naturze trzeba dopomóc – najlepiej za pomocą odżywki do paznokci. Jednak na rynku jest ich aż tak wiele, że wybór może przyprawić o ból głowy. Czym kierować się podczas zakupu odżywki? Którą z wielu dostępnych na rynku wybrać?

Zastanów się, czego potrzebujesz

Nie każda z nas ma ten sam problem. Czasami chcemy, by paznokcie szybciej rosły. Innym razem to rozdwajanie się płytki jest największym problemem. Po hybrydzie zaś największym mankamentem jest krusząca się i miękka płytka, która wręcz błaga o utwardzenie. Dlatego, zanim zakupisz odżywkę do paznokci, zastanów się, czego potrzebują. Nie wszystkie odżywki do paznokci będą w stanie zapewnić ci ten efekt, którego oczekujesz. Ich skład nie może ciągnąć się w nieskończoność. Wybieraj formuły z konkretnym działaniem, a nie produkty od wszystkiego.

Odżywka po hybrydzie

Lakiery hybrydowe, choć są piękne i długotrwałe, niestety wpływają negatywnie na płytkę paznokcia i mogą spowodować jej osłabienie. Dlatego tak ważne jest, by po manicure hybrydowym zdecydować się na kurację, która wesprze kondycję paznokci. Przede wszystkim w tym czasie potrzebują one utwardzenia, gdyż hybryda osłabia je i sprawia, że się łamią i są podatne na działanie czynników zewnętrznych. Szybko pękają, a nawet się kruszą. Odżywka po hybrydzie powinna wnikać w głąb płytki i uszczelnić ją, by wzmocnić całą strukturę i zminimalizować łamliwość.

Odżywki na wzrost paznokci

Niektóre z nas chcą wpłynąć na szybszy wzrost płytki paznokcia. Takie odżywki skupiają się na wzroście, a zatem muszą być wypełnione witaminami stymulującymi takie właśnie działanie. Dodatkowo odżywka działa regenerująco i ochronnie, by paznokcie się nie łamały. Co prócz witamin musi znaleźć się w takiej odżywce? Oczywiście proteiny! To z nich składają się paznokcie i one mogą wpłynąć na szybszy wzrost płytki. Doskonałym przykładem takiej odżywki jest Nail Therapy Extreme Growth, którą znajdziesz na stronie Eveline.pl.

Odżywka do paznokci to jedno z najlepszych rozwiązań, które mogą pomóc ci we wzmocnieniu i odbudowaniu płytki. Pamiętaj jednak, że o paznokcie warto dbać również od wewnątrz. Nie zapominaj o witaminach oraz odpowiednim nawodnieniu.

Kategorie
Uroda