Jak skutecznie nawilżyć skórę twarzy?

Systematyczna kosmetyka skóry twarzy to codzienny, stały punkt programu porannej i wieczornej pielęgnacji każdej kobiety. Co w niej jest najważniejsze? Na pewno należy tu wymienić nawilżenie skóry: to podstawowa funkcja służąca utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji skóry.

Kto powinien zadbać o codzienne nawilżenie skóry twarzy?

Odpowiedź jest prosta: każda kobieta, niezależnie od wieku i rodzaju posiadanej cery. Pamiętajmy, że niestety nikt nie jest perfekcyjny: zaskórniki, zapalne grudki czy rozszerzone pory to w dużej mierze codzienność wielu osób. Skuteczną metodą wsparcia jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia: czyli wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego skóry stanowiącego pierwszą linię obrony przed zanieczyszczeniami. W ten sposób regulujemy pracę gruczołów łojowych i wspieramy odpowiednią produkcję sebum.

Co możemy zaproponować jako skuteczny środek do walki o ładną i nawilżoną skórę?

Codzienna kosmetyka powinna opierać się na dwóch filarach: wsparciu wewnętrznym i zewnętrznym. Wewnętrzne to oczywiście odpowiednia dieta, a przynajmniej unikanie ciężkich i niezdrowych potraw, a także picie dużej ilości wody. Zewnętrzne to oczywiście odpowiednia pielęgnacja, a także dobór odpowiednich kosmetyków, przede wszystkim kremów do twarzy. Taki krem powinien zapewnić długotrwałe nawilżenie, które zapobiegnie lub też powstrzyma pojawianie się niedoskonałości skóry, takich jak złuszczanie się i wiotczenie, pojawianie się suchych placków skórnych, a także zapewni (i wspomoże) jej elastyczność. Skład musi zawierać skuteczne, ale jednocześnie łagodne składniki, głównie pochodzenia naturalnego. Alkohol czy parabeny mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Dlatego też pamiętaj, aby przeczytać uważnie skład zanim kupisz jakikolwiek kosmetyk.

Nasza rekomendacja to Mixa krem nawilżający 2w1

Nie wysusza ani nie przesusza, reguluje wydzielanie sebum, jest odpowiedni dla każdego typu cery. Jego skład jest oparty o formułę wzbogaconą o cynk. Możemy spodziewać się po nim nie tylko nawilżenia, ale również redukcji niedoskonałości, zwężenia porów i co za tym idzie elastycznej, piękniejszej  skóry. Skóra będzie rozjaśniona, gładka, będzie wyglądać na promienną i zdrową. Mixa krem nawilżający przeciw niedoskonałościom pomoże również w gojeniu ran i zmniejszaniu stanów zapalnych. Efekt: mniej zmarszczek, a zdrowy i promienny wygląd!

 

Kategorie
Uroda