Jak ozdobić weselny tort? Poznaj obowiązkowe i oryginalne dekoracje

Jaki tort jest najważniejszy w naszym życiu? Chociaż intuicyjnie moglibyśmy odpowiedzieć, że urodzinowy, jednak niekoniecznie jest to prawdą. W końcu urodziny mamy każdego roku, a ślub najczęściej przeżywamy tylko raz. O wyższości tortu weselnego świadczyć może także fakt dzielenia go z najbliższą osobą podczas pięknej uroczystości. Każdemu z nas zależy na wyjątkowym torcie weselnym, a o końcowym wrażeniu decyduje między innymi jego zwieńczenie w postaci efektownej dekoracji.

Fontanna tortowa

Jeśli tort weselny ma zabłysnąć przed zgromadzonymi gośćmi, również w sensie dosłownym, doskonałym wyborem na zwieńczenie tortu będzie fontanna tortowa. Przywodzi ona na myśl fajerwerki towarzyszące hucznym i ważnym wydarzeniom, do których zdecydowanie należy zaliczyć śluby. Aby osiągnąć najlepszy efekt, w chwili pojawienia się tortu na sali weselnej warto przyciemnić światło, a następnie uruchomić tryskającą światłem fontannę, która powinna się palić przynajmniej około minuty.

Wyjątkowe figurki na tort weselny

Figurki to bardzo popularne dekoracje na tort. Z pozoru mogą wydawać się dość sztampowym pomysłem. Nic bardziej mylnego. Chociaż większość z nich przedstawia po prostu nowożeńców, figurka stanowi okazję na puszczenie oka do zaproszonych gości. Para młoda może zostać na nich przedstawiona nieco karykaturalnie lub w nietypowej sytuacji, na przykład podczas grania w piłkę nożną czy jazdy motorem, albo rowerem. Tradycjonalistom polecamy natomiast figurki z tańczącymi, całującymi się lub obejmującymi nowożeńcami, otoczonymi na przykład ramką w kształcie serca.

Subtelne toppery na tort

Nowożeńcy, którzy preferują bardziej subtelne ozdoby, mogą zdecydować się na toppery. Wybór jest dość szeroki, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawie wyglądają na przykład miłosne napisy. Bardziej złożone wersje to zestawy kilku topperów przedstawiających parę młodą, zwierzęta i kwiaty, jak również bramkę, przez którą nowożeńcy wkraczają w nowy etap swojego życia.

Kategorie
Poradniki