Fale radiowe, wampirzy lifting, laser – przegląd nowych metod odmładzania

Zapomnij o naciąganiu skóry twarzy. Dziś robi się to inaczej. Laserem czy falami radiowymi na twarz można działać w sposób odmładzający, a jeśli już coś wstrzykiwać, to łagodne dla ciała osocze własnej krwi.

Filmy z zabiegów medycyny estetycznej do niedawna mogły budzić grozę. Wstrzykiwanie obcych preparatów grubymi igłami czy nacinanie i naciąganie skóry twarzy – to bardzo inwazyjne i radykalne sposoby na poprawę wyglądu. Obecnie popularność zyskują raczej te łagodniejsze, oparte na nowoczesnych technologiach. Przeczytaj, na czym polega i kiedy są stosowane: wampirzy lifting, laser i fale radiowe na twarz.

Laser i ostrzykiwanie osoczem – jedne z popularniejszych zabiegów

Laser to wiązka skupionego światła, która tworzy w skórze mikrouszkodzenia na wybranej głębokości. Dzięki temu skóra jest pobudzana do odnowy, a więc mogą zniknąć zmarszczki czy zmniejszyć się blizny zależnie od tego, jaki laser i na jakiej głębokości zostanie użyty. Pierwsze lasery były mało precyzyjne i mocno nagrzewały skórę. Obecnie są już wykorzystywane takie technologie, w których kontakt wiązki światła z tkankami trwa cząstki sekund i ogranicza się tylko do wybranego obszaru i głębokości.

Zabiegiem, który zrobił furorę w ostatnich latach jest wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie osoczem. Tu materiał do zabiegu pobierany jest z krwi pacjenta, a następnie odwirowywany. Następnie podawany jest na skórę za pomocą cienkich igiełek. Podobnie jak w przypadku lasera, mikrouszkodzenia pobudzają skórę do odnowy. Tu dodatkowo działa na nią osocze krwi, a więc bogaty w czynniki wzrostu, neutralny dla organizmu materiał. Na innej zasadzie działa kolejny zaawansowany technologicznie zabieg – fale radiowe Attiva.

Na czym polega zabieg falami Attiva?

Jak wiemy, obserwując działanie radia, fale radiowe mogą przenikać przez dowolne powierzchnie. Jak wyjaśniają osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie zabiegu falami radiowymi w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, za pomocą specjalnego sprzętu fale można skupić i skierować do wnętrza skóry. Dzięki temu skóra i tkanki zostają podgrzane miejscowo do temperatury nawet 70 stopni.

W poprzednich omawianych metodach stymulacja produkcji kolagenu i regeneracji odbywała się dzięki tworzeniu mikrouszkodzeń. W przypadku fali radiowych na twarz podobny efekt następuje dzięki podgrzaniu tkanek. Gorąco pozwala też roztopić miejscowo tkankę tłuszczową. Dzięki temu fale radiowe na twarz sprawdzą się w przypadku osób otyłych i tych, które schudły, ale nie mogą pozbyć się nadprogramowego tłuszczu np. z okolic policzków.

Efekty zabiegu falami Attiva

Eksperci z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, którzy wykonują zabieg falami Attiva, podają jeszcze inne wskazania do przeprowadzenia zabiegu:

  • utrata elastyczności skóry
  • zmarszczki na szyi i dekolcie
  • obwisły podbródek
  • opadające piersi
  • fałdy na brzuchu
  • obwisłe ramiona
  • okolice intymne u kobiet wymagające rewitalizacji np. po porodzie lub z wiekiem

Efekty zabiegu falami Attiva to wygładzenie i ujędrnienie wybranego miejsca. Dzięki precyzji fal można wybrać nawet bardzo mały obszar, dlatego to metoda idealna właśnie do miejscowych zastosowań. Bezpiecznie można poddać zabiegowi nawet obszar tuż pod okiem czy w kącikach ust.

Po zabiegu przez kilka dni trzeba unikać wysiłku czy przegrzania, a przez kilka godzin po zabiegu szczególnie dbać o higienę, by pozabiegowe miejsce nie zostało zainfekowane. Zabieg można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, by zminimalizować odczucia.

Więcej na temat zabiegu falami radiowymi Attiva na: www.bienkowscyclinic.pl.

Kategorie
Uroda