Długość i gęstość peruki jako ważne aspekty podczas jej wyboru

Wybór peruki ma bardzo duże znaczenie dla osoby, która będzie ją nosiła. Podczas zakupu należy podjąć wiele decyzji, mających wpływ na późniejsze użytkowanie wyrobu. Przede wszystkim trzeba zdecydować, czy peruka ma być wykonana z włosów naturalnych czy syntetycznych. Ważnymi aspektami są również jej długość oraz gęstość. Czy wiesz, dlaczego te kwestie są tak ważne przy wyborze? W artykule odpowiadamy na to pytanie.

Peruka to doskonały produkt dla osób, które chcą szybko i skutecznie zmienić swój wizerunek. Sprawdza się ona świetnie również podczas choroby powodującej wypadanie włosów. Dzięki niej można zakryć łysienie i poprawić nie tylko wygląd, ale również własne samopoczucie. Piękne i zadbane włosy to zdecydowanie powód do uśmiechu. Dlatego decydując się na zakup peruki, warto wybrać taką, która jak najbardziej będzie spełniała indywidualne oczekiwania. Ważnym wyborem jest nie tylko materiał, z jakiego została wykonana, ale również jej długość i gęstość.

Czy długość peruki ma znaczenie?

Długość peruki ma bardzo duże znaczenie, ponieważ zazwyczaj jest to wyrób na kilka miesięcy, a niekiedy nawet na kilka lat. Z tego powodu warto wybrać taki produkt, w którym osoba go nosząca będzie się dobrze czuła przez długi czas. Doradca klienta pracujący w sklepie z perukami Świat Peruk mówi: Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na to, czy włosy są proste, czy kręcone. Loki mierzone są bowiem po rozprostowaniu, dlatego skręcone będą wyglądały na krótsze, niż podaje miara. Ich długość zależy od stopnia skrętu, co warto mieć na uwadze podczas wyboru odpowiedniej peruki.

Włosy w wyrobie perukarskim są mierzone od nasady do końcówek, a ich długość często jest podawana w calach. Warto więc przeliczyć je na cm, aby łatwiej można było sobie wyobrazić, jak rzeczywiście wyglądają, zwłaszcza gdy peruka jest kupowana online.

Wybór odpowiedniej gęstości włosów

Peruki są oferowane w różnej gęstości włosów, dzięki czemu każdy może dopasować je do indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Niezależnie od tego, czy są to peruki naturalne, czy syntetyczne, dostępne są w różnych gęstościach. Najpopularniejsza okazuje się gęstość określana jako 130% – często stosuje się ją w klasycznych systemach damskich oraz gęstych fryzurach męskich. Taka gęstość włosów prezentuje się bardzo ładnie i naturalnie, a wyrób z nich wykonany jest wytrzymały. Oprócz tego dostępne są gęstości włosów:

70% – niska gęstość, wykorzystywana głównie w delikatnych perukach męskich,

100% – prawie naturalna gęstość włosów, przeznaczona dla systemów męskich oraz dziecięcych,

150% – duża gęstość, używana do systemów klasycznych, odpowiednia dla osób lubiących włosy uniesione od nasady,

180% – bardzo duża gęstość, właściwa przede wszystkim dla kobiet ceniących sobie bujne włosy lub możliwość ich dowolnej stylizacji.

Najczęściej peruki są wykonywane w jednej gęstości, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by nosić wyrób powstały z włosów o różnej gęstości.

Kategorie
Poradniki