Dlaczego warto wybierać bukiety z róż?

Bukiet ślubny to bardzo ważny element stylizacji Panny Młodej oraz uroczystości weselnej. Wybranie odpowiedniego kształtu i rodzaju kwiatów to trudna decyzja. Wiele kobiet zmierza w kierunku nowoczesności decydując się na wiązanki minimalistyczne z oryginalnymi gatunkami, na przykład sukulentami. Jednak duża liczba Panien Młodych stawia na tradycyjne kwiaty – róże.

Perfekcyjny wygląd

Róże są szczególne polecane do bukietów ślubnych. Butik Florystyczny Amarant przedstawia je jako gatunek niezwykle subtelny i delikatny, który doskonale prezentuje się w wiązankach jedno gatunkowych, jak i w połączeniu z innymi kwiatami w przypadku bukietów ślubnych. Róże zapewniają również szeroki wybór w rozmiarze kwiatów, długości i oczywiście w kolorze. Do bukietów ślubnych zaleca się przede wszystkim jasne, pastelowe barwy, a więc róże białe, kremowe, herbaciane, brzoskwiniowe, zielone i różowe. Kolory intensywniejsze takie jak odcienie czerwieni i bordo również wykorzystuje się do bukietów, które za ich sprawą nabierają wyraźnego, odważnego i eleganckiego charakteru. Nie można też zapomnieć o niepowtarzalnym atucie jakim jest zapach róż. Intensywna woń będzie doskonałym dopełnieniem uroczystości.

Doskonała partnerka

Wyjątkowy i piękny wygląd róż sprawia, że jej kwiaty doskonale komponują się z innymi gatunkami. Niezwykle harmonijne połączenie przejawia z piwoniami i frezjami. Bukiety mają subtelny i lekki wygląd. Ciekawą kompozycją jest połączenie róż z sukulentami – charakter wiązanki staje się oryginalny i nieco egzotyczny. Łagodny wygląd i niepowtarzalny zapach stworzy połączenie róż z lilakiem nazywanym również bzem – taki bukiet ma perfekcyjne walory estetyczne.

Dodatkowe zalety róż

Róże są gatunkiem bardzo trwałym, Butik Amarant dodatkowo zabezpiecza wiązanki, by przedłużyć ich żywotność i piękno. Kwiaty doskonale prezentują się zarówno w bukietach ślubnych, jak i kwiatowych dekoracjach sali, kościoła i samochodu ślubnego. Dodatkowo gatunek jest na tyle uniwersalny, że wykorzystuje się go do niemal każdego kształtu bukietu, zarówno kaskadowego, jak i berła czy bukietu nowoczesnego.

Kategorie
Poradniki