Depilacja laserowa – o czym warto wiedzieć

Depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością. A to dzięki temu, że jest to najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianego owłosienia. Jak się przygotować do zabiegu oraz jak postępować po depilacji?

Przed przystąpieniem do zabiegu

Zabieg w dobrym salonie kosmetycznym powinien być poprzedzony konsultacją. Wywiad z pacjentem to bardzo ważna sprawa, ponieważ należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Następnie wykonywana jest próba laserowa, jeśli wszystko jest w porządku można przystąpić do właściwej depilacji laserem.

Dokładnie dobę przed zabiegiem należy ogolić miejsca przeznaczone do depilacji, nie można używać depilatory lub pęsety. Skóra musi być dokładnie oczyszczona. Nie należy nakładać żadnych kremów czy innych kosmetyków.

Na miesiąc przed depilacją laserową należy zrezygnować z opalania oraz używania samoopalaczy, depilatora, wosku czy kremów do depilacji. Jedynie można golić maszynką.

Ważne, aby odstawić wszelkie leki światłouczulające, np. antydepresanty, sterydy, antybiotyki lub tabletki z retinolem. Należy także odstawić zioła: dziurawiec, nagietek i rumianek.

Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej są wszelkie choroby skóry, jak np. łuszczyca oraz wszelkie blizny, znamiona i odbarwienia. Zabiegu nie należy także wykonywać w ciąży.

Po depilacji laserowej

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk okołomieszkowy. Jednak to naturalna reakcja na dobrze wykonany zabieg. Wszystkie objawy samoistnie znikają w krótkim czasie. W celu załagodzenia objawów zaleca się stosowanie kremów lub maści typu alantan, a także mogą to być żele chłodzące. Należy unikać wszystkich kosmetyków na bazie alkoholu oraz peelingów.

Nie można opalać się (również solarium) i używać samoopalaczy. Pomiędzy kolejnymi zabiegami nie można stosować innych metod depilacji – jedynie golić maszynką. Jeśli depilowana była skóra na twarzy nie można wykonywać makijażu przez parę dni. A także nie stosować leków światłouczulających i ziół.

Więcej artykułów o podobnej tematyce można przeczytać pod adresami:

Kategorie
Uroda