Depilacja laserowa – komfortowa i bezpieczna metoda usuwania owłosienia

Istnieją różne metody pozwalające na usuwanie włosów z poszczególnych obszarów ciała. Jedną z najbardziej efektywnych technik jest depilacja laserowa. W zaledwie kilku seriach umożliwia ona likwidację niepożądanego owłosienia w skuteczny i trwały sposób. W przeciwieństwie do stosowania wosków czy depilatorów elektrycznych, zabieg ten jest bardzo bezpieczny i komfortowy dla skóry.

Depilacja laserowa Vectus

Pośród wielu nowoczesnych platform depilacyjnych, na szczególną uwagę zasługuje laser Vectus. Technologie wykorzystane w tym urządzeniu opracowane zostały przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda. Vectus jest laserem diodowy,m a emitowana przez niego wiązka posiada długość 810 nm. Jej oddziaływanie na cebulki włosów odbywa się na skutek inicjacji procesu selektywnej fototermolizy. Laser hamuje wzrost mieszka włosowego, wykazując bezpośredni wpływ na komórki barwnikowe. Zaletą platformy jest wbudowana technologia Skintel, pozwalająca na określenie poziomu aktywnej melaniny w skórze. Dokonanie tych pomiarów daje urządzeniu możliwość samodzielnego przystosowania mocy depilacji do potrzeb pacjenta, co zwiększa bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Inną praktyczną funkcją lasera Vectus jest Photon Recycling. Opiera się ona na ograniczeniu ryzyka poparzeń poprzez zastosowanie odbitego pod skórą światła. Dzięki obecności nakładki Advanced Contact Cooling, depilowane miejsca są komfortowo schładzane.

Miejsce na foto1

Efektywność zabiegu

Vectus pozwala na skuteczne usuwanie owłosienia z depilowanego obszaru w nawet 95 proc. Pozostałe 5 proc. stanowią włoski, które podczas realizacji zabiegu znajdowały się w fazie wzrostowej. Ich cebulki dają o sobie znać dopiero po upływie kilku miesięcy od terapii, dlatego jest wówczas wskazane wykonanie zabiegu uzupełniającego. Trwałe usuwanie owłosienia jest możliwe po przeprowadzeniu serii ok. 4-6 zabiegów, które należy powtarzać co 4-10 tygodni. Zastosowanie lasera Vectus daje pewność uzyskania gładkiej skóry. Najlepsze rezultaty da się osiągnąć w przypadku pacjentów posiadających ciemne włosy przy stosunkowo jasnej karnacji. Decydującą kwestią jest ilość melaniny, którą może wchłonąć energia lasera. U osób z dobrymi predyspozycjami da się uzyskać praktycznie stuprocentową depilację, co w przypadku owłosienia blond lub rudego nie jest możliwe.

Depilacja laserowa w praktyce

Tradycyjne metody depilacji są zwykle bardzo uciążliwe i mało efektywne. Ich stosowanie jest szczególnie niekomfortowe w przypadku miejsc trudno dostępnych, jak np. okolice bikini. Skóra narażona jest na pojawienie się podrażnień i krostek, a także wrastanie włosków oraz rozwój stanu zapalnego mieszków. Sposobem na skuteczne rozwiązanie tego problemu jest depilacja laserowa bikini, która opiera się na całkowitym usunięciu cebulek włosowych. Do często depilowanych miejsc ciała należą również okolice pach. W tym obszarze włosy prezentują się szczególnie nieestetycznie, często utrudniając zachowanie higieny osobistej. Pacjentom każdej płci polecana jest depilacja laserowa pach. Całkowicie niweluje ona konieczność systematycznego golenia tej strefy, co chroni przed licznymi podrażnieniami. Laserowe usuwanie owłosienia to także sposób na zlikwidowanie zarostu twarzy, który jest bardzo wstydliwym problemem u kobiet. Stosowanie pincet i wosku bardzo negatywnie wpływa na delikatną cerę. Laserowa usuwanie wąsika jest bardziej skuteczne, a przy tym neutralne dla skóry twarzy.

Miejsce na foto2

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja laserowa nie wymaga stosowania znieczulenia i jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Efektem ubocznym może być nieduże podrażnienie lub zaczerwienienie, a także podniesiona wrażliwość na temperatury. Objawy te mijają jednak po upływie 2-3 dni. Na depilowany obszar nie powinno się w tym czasie nakładać żadnych kosmetyków, a także unikać opalania, gorących kąpieli, jacuzzi czy sauny. Więcej informacji na temat tej metody znaleźć można na stronie: https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus. W klinice Anlaya realizowane są zabiegi z zastosowaniem lasera Vectus.

Kategorie
Uroda